اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

پیرامون پاسخ به تمامی سوالات و شبهات وارد شده به نحوه پیگیری کانون و فعالین با سابقه شورای هماهنگی کشور به جهت شفاف سازی موضوعات2


با سلام و درود محضر برادران و خواهران گرامی
مستحضرید که دو طراح قبلی هیچگونه اقدام قانونی برای انجام ماده 50 طراح طبقه بندی مشاغل که نفعش برای کارگران باشد انجام نداده بودند .آنها اگر این کار را انجام می دادند نواقص کار را فهمیده و دنبال اصلاح کار و جمع آوری مدارک کامل استان ها می بودند اما چون این کار را نکرده بودند طبعا از کم و کیف مستندات ارسالی بی خبر بودند. وزارت کار هم این مدارک را به صورت شکلی و غیر کارشناسی نگاه کرده و در ریز اسامی ، سابقه خدمت و عنوان شغلی و ... دقت نکرده بود.
کانون جلسه ای به  همراه مشاور و رئیس و دبیرش را با طراح برگزار و در این جلسه هم مدارک و مستندات و هم نامه ها و اقدامات در اختیار طراح گذاشته شد و از ایشان خواسته شد در هر مورد کسری منابع دارد اعلام تا برایش فراهم گردد. ایشان هم گفته بودند که اگر مستندات به روش اکسل داده شود کار را در کمتر از بیست روز به اتمام رسانده و تحویل خواهد نمود .از این رو بود که کانون برای تسهیل در کار به نمایندگان مراکز استانها اعلام نمود که بهتر است آمار خود را به صورت اکسل تحویل نمایند .
از طرف دیگر در کانون این بحث بوجود آمد که چگونه تسهیلات برای نظارت به کار طراح به صورت غیر مستقیم اعمال گردد تا حقی ازکسی ضایع نشود. تصمیم بر این گرفته شد که علاوه بر ارسال مدارک قبلی (که اغلب کاغذی و غیر استاندارد بودند) که توسط استانها تهیه شده بود برای کانون هم ارسال تا نظارت لازم  توسط کانون معمول گردد (چون کانون، هم منابع مالی دارد و هم از کارشناس اهل فن بهره می برد). در این راه جناب آقای اسدی هم زحمات زیادی کشیدند که با اطلاع رسانی بدون سر و صدا مدارک استان ها را کامل نمایند.
متاسفانه عده ای ناآگاه به امور روابط کار و طبقه بندی مشاغل و روند قانونی آن مثل مراتب قبل به وزارت کار مراجعه و روند کار را با دخالت بی مورد و ایجاد شبهه به تاخیر انداختند و وزارت کار هم اعلام کرد بهتر است طراح به سلیقه خود مدارک را جمع و کار خود را انجام دهد .این اقدام یعنی تاخیر ، یعنی اینکه تا آخرین استان مستندات خود را نفرستد کار تمام نخواهد شد و تنبلی این عده ظلم  است برای استان هایی که مستندات همکاران را درست جمع آوری کرده اند .این عده (وزارت رفته ها) برای اینکه اقدام غیر عاقلانه  خود را مثبت و ارزشمند وانمود نمایند اینطور تظاهر کردند که چند استان کار خود را پیش می برند و بقیه  استان ها را ول کرده اند (در حالی که مقرر بود به تدریج که کارها آماده می شود وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی هم آن را دنبال نماید.) مگر تا کنون چند کار به نفع تنها یک استان شده که بقیه بی خبر مانده اند. چرا عده ای ناتوانی نمایندگانشان را جهت عدم پیشبرد امور جاری ، ناشی از دیگران می دانند. در کدام جلسه بوده که از دیگر نمایندگان دعوت نشده است .اصولا بدون جمع نمایندگان و حضور استان ها , مگر کار پیش می رود. در حالی که بعد از تعیین گروه همه افراد از طریق شکایت از شرکت مخابرات به حق خود خواهند رسید. طبعاً هر کس جا مانده یا اسمش اشتباه رد شده و یا سابقه اش کم و زیاد شده بعداً با شکایت اصلاح میشود.


عده ای از عزیزان نه تنها کار را درست پیش نمی برند بلکه همواره کار تکراری انجام می دهند و ضمن هدر دادن منابع ، مانع این می شوند که اصول و مقررات به درستی رعایت بشود. مواردی از قبیل قرارداد به صورت دائمی یا موقت. طرح طبقه بندی مشاغل و اصلاح دستمزدها، بعد 88 ها و دستیاران شاغل در مراکز به عنوان ابهامات نوع شغل کارگزاران وجود دارد که به دلایل زیر ممکن است به سامان نرسد:
۱- در خصوص اعتقاد بر ادامه کار بین کارگزاران چند گانگی تصمیم گیری وجود دارد .علیرغم دعوت به وحدت و سمینار گروهی این وحدت حاصل نگردید. عده ای همچنان بر طبل ناهماهنگی می کوبند.
۲- کانون  و کلیه انجمن های صنفی به صورت قانونی زیر نظر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی فعالیت می نمایند درآمد و هزینه های آن نظارت شده است و به تک تک اعضای خود باید پاسخگو باشند. آنها جلسات هفتگی داشته و برنامه ریزی شده پیش می روند.
۳- بین افرادی که نماینده قانونی کارگران می باشند با افرادی که بدون اعتبار قانونی خود را نماینده کارگران مخابرات می دانند خلط مبحث شده است . هر کس به خود اجازه می دهد با شناخت خودش به وزارت کار مراجعه و مطابق برداشت خودش راه ها را هموار و یا ناهموار نماید. این افراد حتی منابع مشخص و قانونی و نظارت شده هم ندارند گروه های تلگرامی نیز بر این موضوع دامن می زنند.
۴- کارها به صورت کارشناسی و از روش های قانونی پیش نمی رود. عده ای راه های قانونی را درست می دانند و آن را ترجیح می دهند  و عده ای روش های گردهمایی و تجمع و... را ترجیح می دهند. تمامی این افراد تا قانع نشوند راه خود را تغییر نخواهند داد و این یعنی آینده ای مبهم و هراس انگیز برای کارگران مخابرات.
5- تشخیص اولویت های کاری چند گانه شده است. استان های غرب کشور دائمی شدن قرارداد را میل دارند دنبال کنند. چند استان موضوع بیمه کارگران را اولویت می دانند. استان های خراسان رضوی و چند استان موضوع قرارداد را حل شده می دانند و معتقد هستند به اندازه کافی ابزار قانونی برای این امر وجود دارد و طبقه بندی مشاغل اولویت آنها است و ...
۶- اجرای کار به صورت درست نیاز به همفکری، منابع مالی و زمان دارد که این اقدامات در حال حاضر میسر نیست.
پیشنهاد:
حال که اولویت ها و راه ها چند گانه شده است بهتر است:
۱- گروه آقای حسنکی ، جمال ملا و صالحی و دیگر کسانی که اولویت آنها قرارداد دائمی است تمام هم و زحمت خود را بر این راه گذاشته و به دنبال اهداف خود که همان دائمی نمودن قرارداد است بروند.
۲- گروه خراسان رضوی و دیگر کسانی که اعتقاد دارند موضوع قرارداد از طریق قانونی و هیات حل اختلاف قابل حل است و در این راه شکایت های زیادی انجام داده و به اهداف خود رسیده اند و اعتقاد دارند با توجه به سابقه زیاد و رسیدن به مرز کهولت سن برادران و خواهران شاغل در شرکت مخابرات و نزدیک بودن بازنشستگی انها اصلاح حقوق و دستمزد برایشان اولویت دارد ، پیگیری طبقه بندی مشاغل را دنبال نمایند و هردو گروه از افکار و منابع خدادادی برادران و خواهران استفاده نمایند.
۳- هدف هر دو گروه منتفع نمودن کل همکاران باشد یعنی این اقدام برای همه باشد .اگر هم لازم شد هماهنگی نمایند با هم تشریک مساعی نموده و همفکری نمایند و این اقدام را تا حصول نتیجه پیش ببرند.
به این طریق ناهنجاری بوجود آمده ترمیم شود و وحدت حاصل شود و هرکس کار خود را بداند.
با احترام ؛ کانون انجمنهای صنفی مراکز مخابرات
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
همکاران عزیز اگر کارهای انجام شده توسط فعالان را نادیده گرفته شود بخداوندی خدا مدیون وناشکریست
شنبه 7 اسفند 1395 11:26 ق.ظ
بندگان خوب خدا همچون جناب قربانزاده وهمراهان محترمشان وجناب اسدی وسایر عزیزان زحمات زیادی را تحمل وبخاطر پیشرفت ونتیجه بهتر تلاش میکنند پس قدر این عزیزان را بدانید که بفکر بچه های شما بودندوهستند .
خیلی ها با ندانم کاری وناآگاهی ویا باعمل خنثی کننده باعث عدم پیشرفت آنها نشوند لطفا
اجرتان با خدا که اگر اعتقاد دارید بهتر از هر پاداش دیگراست
وحدت تان را حفظ کنید
سه شنبه 3 اسفند 1395 11:48 ق.ظ
با عرض سلام وخسته نباشید از تمامی عزیزان فعال وزحمتکش تقاضا میگردد بخاطر رضای پروردگار وآسایش خانواده خود همدلی وهماهنگی را مستحکم واز پراندن حرفهای تفرقه انگیز جدا خوداری نمایید تا با وحدت کارهای باقیمانده انجام پذیرد انشالله ... از جناب قربانزاده وسایر عزیزان تشکر وقدردانی مینماییم .
شاهمرادی
خراسان شمالی مسافرتی
یکشنبه 1 اسفند 1395 06:55 ب.ظ
تشکرازتدبیروتلاش تحمل شما.مثل همیشه اتحادهمدلی همفکری سرلوحه خود قرار دهیدتا انشاالله هر جه سریع خبر خوش عیدی سال جدیدبه همه کارگران مخابرات روستایی اهدا تادراین سال جدید همه کارگزاران وخانواده دلسوخته ودل خسته محترمشان ترمیم و شادشوند.انشالله
گارگر مخابرات روستایی ازخراسان رضوی
یکشنبه 1 اسفند 1395 12:59 ب.ظ
به نام خدا.درود و خسته نباشید به زحمت کشان. واقعاجای تشکر و قدردانی از استانهایی که زود به اهمیت و سری بودن موضوع پی بردند دارد تشکر از انهایی که بااندیشه مثبت خودشان کانون را در هموار کردن راه برای تمامی کارگزاران یاری می کنند.لیستها را سریع جمع آوری وفایلها را خودشان با شناخت و تسلط بر استانشان درست می کنند تا حقی از همکاری ضایع نشود .اینست نتیجه همکاری و همفکری ..و تقاضا میشود از همکارانی که شاید به دلیل نااگاهی خود را در مسیر افکار مهره های نفوذی قرارمی دهندبا هوشیاری بیشتر مسایل را پیگیری نمایید.و بافکر و تدبیر خودتان تصمیم بگیرید راه درست به خوبی نمایان و مشخص است .باتشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic