اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

ماحصل جلسه هم اندیشی مورخ ۹۶/۱/۲۷ انجمنهای صنفی با میزبانی کانون

بسم الله الرحمن الرحیم
با حمد و سپاس به درگاه ایزد منان و عرض سلام و ادب خدمت همکاران محترم ؛ بر حسب وظیفه و مبنی بر تقاضاهای مکرر همکاران ، ما حصل جلسه ی هم اندیشی مورخ ۹۶/۱/۲۷ در تهران را به اطلاع می رسانیم : 
۱- جلسه با قرائت کلام الله مجید در تهران سالن جلسات خانه کارگر ایران با حضور انجمنها و نمایندگان ۱۷ استان آغاز گردید .
۲- رئیس محترم کانون جناب آقای هوشمند ضمن عرض خیر مقدم و تشکر به تمامی همکارانی که دعوت را پذیرفته و حضور یافته بودند و تشکر از همکارانی که به دلایل موجه نتوانسته بودند در جلسه حضور یابند ، بیانات و توصیه هایی پیرامون برنامه های کانون و شورای هماهنگی برای رفع مشکلات موجود به عرض حاضرین رسانده و ابراز داشتند برای پیشبرد بهتر و توانمندتر ، نمایندگان محترم بایستی نخست در داخل استان خود با برنامه و همدلی و همفکری ، امور را پیگیر و انسجام لازم را داشته باشند و سپس به صورت متحد و یکسان در پایتخت مصوبه های به تایید رسیده ی استان خود را به عرصه ی عمل گذارند .
۳- نمایندگان محترم انجمن های هر استان به تفکیک در جایگاه ، حاضر و نظرات و پیشنهادات و انتقادات سازنده ی خود را بیان نمودند و سپس دبیر کانون آقای قربانزاده گزارش کاری کانون و شورای هماهنگی کشور را به عنوان دبیر اجرایی ، به استحضار حاضرین در جلسه رساندند و ابراز داشتند در سال ۹۵ متمم سال ۹۴ و علیرغم قانون گریزی های کارفرما و پیگیری های مجدانه و کارشناسی شده در قالب خرد جمعی توانستیم سوالهای مطرح شده ی کانون را طی نامه ای که توسط وزارت کار به مجلس فرستاده شده بود و به شکرانه ی ایزد منان حاصل خوبی را در تفسیر ماده ۸۳ برای تمامی همکاران ، بویژه همکارانی که از روستا به شهر تبدیل شده بودند و همکارانی که پس از خصوصی سازی وارد مجموعه گردیدند ، داشته باشیم و مکمل این مهم حاصل مراودتهای فراوان این کانون با وزارت و مکاتبات قانونی و تذکرات به موقع نسبت به ابراز نظرهای مدیرکل روابط کار ، صدور بخشنامه قرارداد دائمی توسط وزارت کار برای کارگزاران گردید که با همین دستاوردهای مفید ، همکاران در سطح کشور بویژه خراسان رضوی توانستند در هیاتهای تشخیص و حل اختلاف بالغ بر ۶۰۰ رای قطعی و لازم الاجرا در باب قرارداد دائمی دریافت نمایند که مستندات این کارهای انجام شده ، هم قبلاً از طریق سایت کانون و تلگرام و هم در این جلسه به رویت همکاران رسانده شد . 
در همین جلسه لیست فایلهای هر استان که جهت تهیه طرح طبقه بندی مشاغل ارائه شده بود و نواقص آن در بررسی پایانی وزارت کار توسط کارشناسان مشخص گردیده بود ، جهت رفع معایب مذکور به نمایندگان استانی تحویل گردید و سفارشات لازم پیرامون تسریع رفع نواقص به استماع همکاران رسانده شد . اینکه همکاران بایستی فایل دریافت شده را چنانچه از نظر مغایرت تعداد با فایل ارسالی به وزارت و از نظر مغایرت دستمزد قبل از طرح نسبت به همان لیست ارسالی اولیه و نیز محاسبه اعلام سابقه تا پایان ۹۴/۱۲/۲۹ و نه بیشتر ، معایبی را می بینند با مراجعه به اداره کل تعاون و کار استانشان رفع و به تایید آن اداره رسانده و به وزارت کار ، محضر معاونت روابط کار وزارتخانه هر چه سریعتر ارسال نمایند که حدود ۲۲ استان این مشکلات را داشته و فقط استانهای خراسان رضوی ، هرمزگان ، سمنان ، اردبیل و زنجان از این ایرادات مبرّی بودند . دبیر در این جلسه بعد از نشستی که با طراح داشت به همکاران متذکر شد مزد مبنا در فرمهای تهیه شده برای ماده ۵۰ نبایستی کمتر از حداقل ، یعنی روزانه ۲۷۰۷۲۲ ریال باشد . از آنجا که موارد مهم دیگری که در این جلسه و بیانات دبیر مطرح شد برای نوشتن در سایت از حوصله ی خوانندگان خارج است به همین موارد بسنده می نماییم چرا که گفت و شنودهای جلسه کاملا ضبط گردیده است .
۴- در انتهای جلسه آنچه که مدنظر کانون بود تشکیل کلاس و کارگاه آموزشی بود که برای تحقق این مهم از جناب آقای مهندس رشیدی کارشناس محترم روابط کار و طرح طبقه بندی مشاغل دعوت شده بود و ایشان با عنایت ، دعوت کانون و شورای هماهنگی کشور را پذیرفته و در این جلسه ، بسیار عالی به تمامی مشکلات و سوالات موجود نزد همکاران پاسخ و توضیح دادند و برنامه های مورد نیاز برای رسیدن به اهداف والا در سال ۹۶ را به استحضار حاضرین رساندند و سپس بعد از ناهار و نماز در جلسه ی پرسش و پاسخ ۲ ساعته تمامی ابهامات مطرح شده در ابعاد مختلف توسط مشاور محترم و دبیر ، پاسخ داده شد . این جلسه مصوباتی به همراه داشت که در صورتجلسه ی تهیه شده با امضا و ذکر صلوات به تایید همه ی همکاران رسانده و جهت اجرا و رویت شما به محضرتان ارائه می گردد . 
قابل ذکر است قبل از شروع رسمی جلسه جناب آقای دکتر محجوب نماینده ی محترم مردم تهران و رئیس فراکسیون کارگری ، افتخار دادند دعوت کانون را پذیرفته در جمع همکاران حاضر شده و رهنمودها و توصیه های مفیدی ابراز داشتند که برای همکاران ، قابل تامل و تجدید نظر در تصمیم گیری ها گردید که از مطرح نمودن همه ی مباحث معذوریم . اما سفارش به پیگیری امور شغلی در چارچوب قانون دور از تحرکات بیجا نموده و متذکر شدند بین کارگران کشور ، کارگران مراکز مخابرات روستایی موقعیت بهتری داشته و نتایج بهتری دریافت نموده اند .
۵- تمامی نمایندگان حاضر در جلسه ی ۹۶/۱/۲۷ جهت پیگیری امور از وزارت کار و مجلس ، شب را در تهران بیتوته نموده و روز دوشنبه بصورت دسته جمعی به وزارت کار محضر آقای هاشمی نژاد معاونت محترم طرح طبقه بندی مشاغل رفته و جویای اجرای طرح تهیه شده گردیدند که در این جلسه بیانات آقای هاشمی نژاد باعث خرسندی همکاران گردید و قرار شد هر استانی که اداره ی کار آن برای رفع مشکلات فایل ماده ۵۰ همکاری ننماید از طریق تماس با دبیر کانون ، این موضوع رفع گردد تا نمایندگان بتوانند لیست را هر چه سریعتر رفع عیب نموده و به وزارت ارسال کنند تا از طریق وزارت به طراح محترم داده شود . استانهایی که در جلسه حاضر نبودند و فایل استانشان را دریافت ننمودند می توانند جهت دریافت فایل استان و مطلع شدن از ایرادهای آن از طریق دبیر کانون به همین شکل عمل نمایند .
قابل ذکر است در مراجعه ای که حدود ۱۲ انجمن به وزارت داشتیم  پرسنل حوزه ی روابط کار ، متحدالقول از تلفنهای مکرر همکاران و گفتار نامطلوب و اعتراضات بی مورد و مزاحمتهای فراوان شاکی بودند و ابراز داشتند بعضی از همکاران شما در تماسهایشان رعایت شئونات گفتاری را ننموده و این وزارت را تهدید از باب تجمع و ... می نمایند . همکاران محترم دور از هرگونه جسارت ، کارگران مراکز مخابرات روستایی قطعاً افرادی قانونمند ، با شخصیت ، عزتمند و شرافتمند بوده و همیشه متکی بر قوانین و ضوابط موجود ، مشکلات خود را پیگیری می نمایند . آنهم توسط تشکلات کارگری مورد تایید وزارت تعاون که تمامی این افراد شخصیتهای حقوقی بوده و مراتب چگونگی برخورد با کارکنان وزارت را می دانند . لذا شایسته است دور از هرگونه حب و بغض و اختلاف نظرهای موجود خانوادگی کارگزاران ، از اینگونه تحرکات خودداری فرمایید که خدای نکرده به حیثیت این قشر ، لطمه ای وارد نشود . 
در پایان از جناب آقای دکتر محجوب و مجموعه ی خانه کارگر ایران و وزارت محترم تعاون و کار (معاونت روابط کار) ، جناب آقای رشیدی مشاور محترم و نمایندگان محترم انجمنهای استانی : آقای نوریمنش (لرستان) ، آقایان زارع پور و زارع (هرمزگان) ، آقای عظیم زاده (آذربایجان غربی) ، آقای احدی (آذربایجان شرقی) ، آقایان رضایی و فلاح (گیلان) ، آقایان اسدی و تنها (فارس) ، آقای بهمنی (کهکیلویه و بویر احمد) ، آقای شاه حسینی (چهارمحال و بختیاری) ، آقای مرادی (همدان) ، آقای عبدلی (اصفهان) ، آقایان احمدیها ، نوری زاده ، چگینی (قزوین) و عزیزانی که تایید مصوبات جلسه و کانون را قبول داشته و به دلایل موجه حضور نیافتند : آقایان آذری (خراسان شمالی) ، بنی خزایی (خراسان جنوبی) ، رستمی (سیستان و بلوچستان) ، رحمتی (کرمانشاه) ، حسام و حیدری (سمنان) ، نیام (بوشهر) و قادری (یزد) ؛ و آقایان هوشمند ، جهانشیری و قربانزاده ، هیات مدیره ی کانون و بویژه طراح محترم جناب آقای دکتر اثنی عشری ، کمال تقدیر و تشکر را داریم .
ایام به کام ، روزگار بر وفق مرادتان 
کانون انجمنها و شورای هماهنگی
http://s8.picofile.com/file/8292484234/photo_2017_04_19_08_28_09.jpg
http://s9.picofile.com/file/8292484242/photo_2017_04_19_08_28_38.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
اسماعیل ابراهیم بای سلامی شهرستان خواف شهرسلامی
جمعه 1 اردیبهشت 1396 09:53 ب.ظ
باسلام خدمت آقای قربانزاده وهمکاران پرتوان شان ازوضعیت مراکزی که ازروستاتبدیل به شهروجزهشت هزارنفرهم میباشن خبری براقراردادمستقیم هست یانه اگه پاسخ بدهیدسپاس گذارم۰۹۱۵۹۳۰۵۱۶۵
پاسخ مدیریت : كانون انجمنهای صنفی كارگران مراكز مخابرات استان خراسان رضوی : سلام . کانون در سال قبل با پیگیری های لازم این موضوع را حل نمود از جمله در نیشابور با این افراد قرارداد مستقیم منعقد گردید شما موضوع را مکتوب به مخابراتتان متقاضی شوید و بخواهید کتبا جواب شما را بدهد .
عطا یی
چهارشنبه 30 فروردین 1396 10:49 ق.ظ
باسلام راجع به قرار داداگر گفتن یک ساله مستقیم خوبه یا نه چی کار کنیم.لطفا جواب سریع تر./ممنون
پاسخ مدیریت : كانون انجمنهای صنفی كارگران مراكز مخابرات استان خراسان رضوی : سلام . همکار محترم ؛ همانطور که بارها تذکر داده شده امضای قرارداد جدید با هرشکلی مطرود است و کارفرما بایستی نسبت به صدور حکم کارگزینی اقدام نماید
چهارشنبه 30 فروردین 1396 10:47 ق.ظ
تجمع لغو شد؟؟
پاسخ مدیریت : كانون انجمنهای صنفی كارگران مراكز مخابرات استان خراسان رضوی : کما فی السابق این کانون و شورای هماهنگی کشور مانع پیگیری فرد یا افراد از طرق مختلف از جمله تجمع که نسبت به اندیشه ی خود شایسته می دانند ، نبوده و نیست و برای هر برادر و خواهری که قصد دارد به روش خود ، کار را پیگیری نماید طلب توفیقات روزافزون و موفقیت داریم .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic