اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

پاسخ به سوال همکاران سطح کشور و بویژه مسئولین انجمنها پیرامون بحث قرارداد 


با صلوات بر حضرت محمد و خاندان مطهرش و با عرض سلام و ادب محضر همکاران ارجمند 
از آنجا که همکاران محترم در گروههای تلگرامی و گاهاً تلفنی از کانون و اینجانب مکرراً پیرامون نامه اخیر معاونت نیروی انسانی مخابرات به جهت انعقاد قرارداد تنظیم شده معیوب آن معاونت سوال می نمایند و ابراز می دارند که در نامه ای مخابرات تاکید داشته چنانچه قرارداد حال حاضر را امضا ننمایند بایستی تسویه نمایند ، اعلام می داریم اولاً بر اساس مصوبه مجلس مخابرات نمی تواند هیچ کارگزاری را اخراج نماید و یا اجبار به تسویه حساب کند و مکلف است تا زمان بازنشستگی این کارگران را نگه داشته و بیمه آنها را بدون تاخیر واریز نماید . این مُرِّ قانون است . 
ثانیاً قبلاً هم به اطلاع شما همکاران رسانده ایم قرارداد اخیری که مخابرات در پاسخ به تعدادی از همکاران ما تهیه و تنظیم و جهت امضا ارائه نموده است ، قرار بوده لااقل مورد تایید وزارت کار قرار بگیرد که این مهم مقرر نگردیده و مبنی بر پاسخ حوزه روابط کار وزارت تعاون و کار ، قرارداد ارائه شده مخابرات موقت بوده و دارای اشکالات زیادی ست از جمله در بند ۶ بایستی موضوع دائمی درج گردد و ... . علی ایحال قرارداد مذکور از نظر وزارت مردود بوده و منطبق بر مصوبه و نظر مشورتی مجلس و بخشنامه ۱۴۱۷۲۸ مورخ ۹۵/۸/۱ وزارت تعاون و کار نبوده و نمی باشد که این دلایل ، نامه تهدیدی معاونت نیروی انسانی مخابرات را رد می نماید و اینگونه مکاتبات با کارگزاران از طرف کارفرما وجاهت قانونی نداشته و جای هیچگونه نگرانی نمی باشد چرا که مخابرات همیشه سعی کرده با قانون گریزی و فرافکنی ، اذهان همکاران ما را مشوش نماید تا بتواند بعضاً همکاران بی اطلاع را اجبار به امضا نماید . 
ثالثاً مخابرات عملاً به این گفته ی خود عمل نخواهد کرد چرا که در اینصورت قطعاً در ادارات کار محکوم خواهد شد و مطمئن باشید رای ابقاء به کار صادر می گردد .
با تقدیم احترام ؛ کانون انجمنهای صنفی مراکز مخابرات داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
ربیعی
سه شنبه 20 تیر 1396 08:41 ق.ظ
سلام. چرا لیسانسهارو هم دیپلم زدند؟ طبق جدول با 30 سال کار بازنشسته میشیم یعنی به ما سختی کار بهمون تعلق نمیگیره؟
پاسخ مدیریت : كانون انجمنهای صنفی كارگران مراكز مخابرات استان خراسان رضوی : در لیست ارسالی از طرف استانتون و تایید شده ی طراح و وزارت سطح تحصیلی همان است که خودتون اعلام کردید ولی در تعیین گروه شغلی فعلا همه با دیپلم تعریف شدن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات