اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

تبریک سال نووعید فاطمی(س)

  بنام گرداننده هستی

http://s9.picofile.com/file/8290051350/photo_2017_03_20_22_12_25.jpg
آغاز سال نو و حلول بهار طبیعت معطر به عطر فاطمی مبارک باد .
کانون انجمنهای صنفی مراکز مخابرات خراسان رضوی سالی پر خیر و برکت همراه با موفقیتهای مستمر و پیروزیهای پر افتخار را برای شما آرزو می کند .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

29 اسفند ( بیستم جمادی الثانی ) ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر ( روز زن ) بر تمامی مادران عزیز مبارک باد.

مادر عزیزم ،وقتی چشم به جهان گشودم. قلب کوچکم مهربانی لبخند و نگاهت را که پر از صداقت و بی ریایی بود احساس کرد. دیدم زمانی را که با لبخندم لبخند زیبائی بر چهره خسته ات نشست و دنیایت سبز شدو با گریه ام دلت لرزید و طوفانی گشت. از همان لحظه فهمیدم که تنها در کنار این نگاه پرمهر و محبت است که احساس آرامش و خوشبختی خواهم کرد.

بیستم جمادی الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان،فرزندان با محبت و همسران با وفا ؛ این روز به یُمن ِ زاد روز بانوی نمونه اسلام، فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) ، روز مادر نام گرفته است ؛ بانویی كه گل سرسبد تمام بانوان عالم است؛ تنها زنی كه پدرش معصوم ، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب " اُم ابیها "  داده است،یعنی زنی كه برای پدرش همچون مادر بود.

زندگی و سیره ی حضرت زهرا( س) به قدری آموزنده و جذاب است كه هر زن آزاده ای در جهان او را چونان قدیسه ای تحسین می كند؛ زنی كه تولدش از دامن خدیجه كبری ، همسر پیامبر گرامی اسلام (ص) و در كانون نخستین خانواده اسلامی با نغمه های آسمانی و تسبیح قدسیان همراه شد و شب میلادش را عرشیان به بانگ تكبیر و تسبیح جشن گرفتند و خداوند لقب كوثر به او عطا كرد؛ زیرا وی سرچشمه ی تمام خوبی های جهان است.

روز مادر, روز مادر 1395, تاریخ روز مادر
نتیجه تصویری برای میلاد حضرت زهرا در سال 94نتیجه تصویری برای میلاد حضرت زهرا در سال 94

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نقدی بر صحبت های وزیر محترم ارتباطات و فن آوری اطلاعات

بسمه تعالی

 

نقدی بر صحبت های وزیر محترم ارتباطات و فن آوری اطلاعات

با سلام

طبق بند ۶ تصویب نامه هیات محترم وزیران به شماره ۱۶۳۹۵۵ مورخه ۸۵/۲/۸ که صراحتا اعلام نموده است کلیه ی تعهدات شرکت مخابرات ایران اعم از حقوق و مزایا ، حق بیمه ، بازنشستگی ، ارتقای مدرک و گروه و سایر تعهدات شرکت نسبت به کارکنان محترم پس از واگذاری به بخش خصوصی ، کماکان محفوظ و در تعهد شرکت واگذار شده باقی میماند و همچنین طی نامه شماره ۷۳۵۲ ج/م مورخ ۹۲/۷/۳۰ این موارد به معاونت حقوقی و تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران صراحتا ابلاغ گردیده و از طرفی طبق بند ۶۲ از ردیف ۸۶ قانون بودجه سال   ۹۲ و بند ۸۳ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) که شرکت متولی (شرکت مخابرات ایران) مکلف به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با کارگران ، پیمانکاران و کارگزاران روستایی تا زمان بازنشستگی طبق شرایط و ضوابط مقرر در قانون کار میباشند که در مورخ ۹۳/۱۲/۴ تحت شماره ۴۸۸/۸۷۰۳۵  ازطرف مجلس به دولت ابلاغ گردید و وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی ، ملزم به رفع مشکلات اجرایی بند (۶۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور مربوط به کارگزاران مخابرات روستایی  گردیدند . مطلع شدیم که جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهور به اتفاق تعدادی از وزرا از جمله آقای محمود واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات قصد دارند در مورخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ از چند شهر استان خراسان از جمله شهرستان تربت حیدریه بازدید و چند طرح را افتتاح نمایند . به عنوان اعضای کانون کارگران مخابرات خراسان رضوی تصمیم گرفتیم که فرصت را غنیمت شمرده و برای بیان مشکلات کارگران مخابرات روستائی تمام موارد را کتبی تهیه نموده و در ملاقات کوتاهی ضمن بیان موارد به وی تقدیم نمائیم تا از سهم وزارت ارتباطات در اجرائی شدن بند  ۶۲ ردیف بودجه سال  ۹۲ و بند ۸۳ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مطلع شویم . این ملاقات حاصل و خواسته هایمان بیان و مشکلات نیز ، هم شفاهی و هم کتبی در حضور جناب دکتر باستانی نماینده محترم مردم تربت حیدریه و جناب آقای موهبتی فرماندار شهرستان و دکتر براری معاونت محترم حقوقی دولت و مجلس وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات و مهندس کارگزار به حضور ایشان تقدیم شد و گزارش مفصل آن کاملا به وضوح شرح داده شد و در مورخ ۱۹ اسفند ، هم در سایت کانون خراسان رضوی درج گردید و هم اینکه در گروه تلگرامی خراسان و سایر استان ها بازتاب داده شد .

اما جناب آقای دکتر واعظی در مورخ ۹۵/۱۲/۱۹ در شهرستان خواف و در مصاحبه با خبرنگاران موارد دیگری را بیان نمودند که در شهرستان تربت حیدریه اتفاق نیفتاده و معلوم نیست چرا این موارد را بیان نمودند . لذا بر آن شدیم در این خصوص توضیحاتی را بیان نمائیم :

۱-ایشان فرمودند "برای تغییر وضعیت کارگزاران شرکت مخابرات به یک چارچوب مشخصی رسیدیم" این چارچوبی که ایشان فرمودند در ملاقات با نماینده کانون اتفاق نیفتاده است . این موارد اگر اتفاق می افتاد در گزارش مورخ ۹۵/۱۲/۱۹ در سایت کانون اعلام می گردید . در تربت حیدریه مواردی به صورت گلایه از شرکت مخابرات خواسته شد که موکول گردید در مذاکرات سه جانبه شرکت مخابرات ، نمایندگان کارگزاران مخابرات و جناب آقای دکتر براری معاونت محترم حقوقی دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اولین فرصت کاری که اگر محقق شود برگزار گردد . برای همین مورد هم ایشان نتوانستند محتوای توافق ادعائی خود را برای خبرنگاران توضیح دهند چون که توافق اصلا به عمل نیامده بود .

۲-ایشان در قسمت بعدی صحبتشان فرمودند "کارگزاران مخابرات هنوز فکر میکنند مخابرات شرکت دولتی هست و به دنبال رسمی شدن و دولتی شدن هستند در صورتی که شرکت مخابرات یک شرکت خصوصی هست مثل دیگر شرکتهای خصوصی ، الان با بقیه شرکتهای خصوصی چگونه عمل میشود؟ آنها هم همینطور عمل میکنند ."

ما کارگران مخابرات به امور خود واقف بوده و هرگز فکر نمی کنیم که شرکت مخابرات هنوز دولتی است . مگر ما تاکنون چیزی فراتر از قانون از شرکت مخابرات خواسته ایم ؟ مگر از قانون تصویب شده مجلس چیزی فراتر می توانیم درخواست کنیم ؟

جناب وزیر! آیا وزارت ارتباطات هنوز مالک و صاحب شرکت مخابرات است که به نیابت از آن شرکت ،  اصول بی طرفی دولت را رعایت نکرده و با ما مقابله می نمایید ؟ اگر مخابرات خصوصی شده و دولتی نیست سوال این است که چرا در مورد خواسته ما و اجرای مصوبات قانون مجلس شورای اسلامی از شرکت مخابرات توضیح نمیخواهید تا پاسخ ما داده شود . در عوض خودتان به نیابت از شرکت مخابرات با ما مجادله و رفتار می نمایید . آیا این رفتار وزیر محترم جای سوال دارد یا خواسته قانونی ما؟

ما از شما (آقای واعظی) به عنوان متولی قانون و یکی از مسئولین اجرائی تقاضا نمودیم  برای ما " استمرار خدمت تا زمان بازنشستگی" و "اجرای طبقه بندی مشاغل" را مهیا نمائید و از "انعقاد قرارداد غیرمستقیم ، واگذاری این امور به پیمانکاریهای شرکتهای وابسته ، انعقاد قرارداد غیرمستقیم کوتاه مدت ، انعقاد قرارداد غیرمستقیم پاره وقت ، انعقاد قرارداد کارمزدی و یا به قول مدیران شرکت مخابرات پروانه ای"  جلوگیری نمایید . کدام یکی از این خواسته های ما نشان دهنده این است که هنوز ما فکر می کنیم مخابرات دولتی است .

۳-جناب آقای دکتر واعظی فرمودند "تا زمانی که کارگزاران به این چارچوبی که مورد حمایت من هم هست متعهد هستند مشکلشان را حل میکنیم اما اگر بخواهند یکسری توهماتی داشته باشند و فکر کنند شرکت مخابرات مثل شرکت زیرساخت دولتی هست تغییر یا تبدیل وضعیت ندارد و مسایل مربوط به حقوق و دستمزد آنها یک مکانیزم خاص خودش را دارد و به این موارد مرتبط  نمی شود".

برای ما سوال است که چارچوب مورد نظر آقای واعظی چیست که ما تابع این چارچوب باشیم ؟ ما فکر می کردیم در این کشور چارچوب قانون باید مهم و اجرائی باشد . اما الان چارچوب دیگر و نامعلومی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد که برای بدست آوردن حمایت جناب وزیر باید از آن تبعیت نمود . صحبت از یک سری توهمات شده و به نظر ایشان کارگران مخابرات روستائی دارای یک سری توهمات می باشند .

مگر مکانیزم حقوق و دستمزد شرکت مخابرات چیست؟ چرا خاص است  و به کدام موارد مرتبط نمی شود یعنی  به "انعقاد قرارداد مستمر تا زمان بازنشستگی " مرتبط نمی شود ؛ به  "طبقه بندی مشاغل " مرتبط نمیشود و یا "جلوگیری از "انعقاد قرارداد غیرمستقیم ، واگذاری این امور به پیمانکاریهای شرکتهای وابسته ، انعقاد قرارداد غیرمستقیم کوتاه مدت ، انعقاد قرارداد غیرمستقیم پاره وقت ، انعقاد قرارداد کارمزدی و یا به قول مدیران شرکت مخابرات پروانه ای" مرتبط نمیشود . ما در نامه و خواسته هایمان این موارد بود . جناب وزیر! قانون شکنی و قانون گریزی شرکت مخابرات و یا "حل مشکلات کارگران مخابرات روستائی " به کجا مربوط میشود ؟ آیا جنابعالی تا به حال دستور تشکیل حداقل یک جلسه برای حل و فصل مشکل کارگران مخابرات روستائی و مدیران شرکت مخابرات در وزارت متبوع خود صادر فرموده اید ؟ شما که حتی یک جلسه برای حل و فصل مشکلات آنها نداشته اید چگونه مطلع شدید که آنها (کارگران مخابرات روستائی ) دارای توهم هستند؟ به نظر می رسد اطلاع رسانی های نادرست پیرامون مسائل این کارگران به جنابعالی باعث چنین اظهارنظراتی شده و دردناک تر اینکه اصول بی طرفی از جانب شما رعایت نشده است . برای نمونه :

۱-  بیانات جنابعالی در جلسه علنی مورخ ۹۵/۴/۱۳ مجلس شورای اسلامی ؛ در پاسخ به سوال نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات کارگزاران فرمودید "شرکت مخابرات براساس اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذارشده است . وزارت ارتباطات مصوبات مجلس را با جدیت دنبال می‌کند اما انتظاراتی که جدیدا از کارگزاران مطرح می‌شود ، در توان شرکت مخابرات ایران نیست اما اگر نقصی وجود داشته باشد ، آمادگی رفع آنرا داریم " در نقل قول دیگری از طرف شما گفته شده " اجرای طرح طبقه بندی نوعی زیاده خواهی از جانب کارگزاران روستایی میباشد و اما با مصوبه۸۳  مجلس ، علیرغم بار مالی و تعهد نداشتن شرکت مخابرات بواسطه خصوصی بودن ، مشکل این عزیزان تا حدودی رفع گردید و چنانچه مشکلی دارند حضوری به بنده ابلاغ نمایند.۲-  نامه شماره ۷۳۶۰۳ مورخ ۹۵/۸/۵ جنابعالی به جناب آقای دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر جلوگیری از تسری طبقه بندی مشاغل و رفاهیات کارگران مخابرات روستائی هم شان کارگران شرکت  مخابرات  و نیاز به تعدیل نیروی کار در شرکت مخابرات (آن هم کارگران مخابرات روستائی)

۳-جناب آقای دکتر واعظی ! در نظر داشته باشید که حضرتعالی از شرکتی در حال حاضر حمایت می کنید که قانون شکنی و قانون گریزی آن برای قوه قضائیه ، نمایندگان مجلس ، مسئولین سطح کشور ، سازمان تامین اجتماعی ، مسئولین سطح استان ها و خبرگزاریها و رسانه ها کاملا مشهود است و در این رابطه مدارک و مستندات بیشماری وجود دارد . دو نمونه ی بارز موارد استنکاف شرکت مخابرات از قانون برای نمایندگان محترم مجلس محرز گردید : 

۱-۳- عدم پوشش بیمه و واریز حق بیمه کارگزاران مراکز مخابرات روستایی که از تاریخ ۸۸/۱۰/۲۱ تاکنون اشتغال داشته اند توسط شرکت مخابرات ایران

۲-۳- ازتاریخ ۹۰/۱۲/۳۱ به بعد در مورد انعقاد قرارداد مستقیم کارگزاران مراکز مخابرات روستایی که تاکنون اشتغال داشته اند مطابق قانون کار و به صورت یکنواخت و کشوری هیچگونه اقدامی به عمل نیامده و به جای آن قرارداد مصالحه کار یا قرارداد واسطه ای با شرکت پیمانکار تنظیم شد و در اختیار کارگزاران قرار گرفت که مورد موافقت و امضا واقع نشده است.

دو بند از گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد عدم پایبندی دستگاههای ذیربط (شرکت مخابرات) به حل مشکلات بیمه ای کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی در جلسه شهریور ماه سال ۹۱ مجلس شورای اسلامی در اجرای ماده ۲۳۳ آیین نامه داخلی مجلس قرائت شد و نمایندگان مجلس با ۱۴۷ رای موافق ، ۱۱ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع از ۲۳۶ نماینده حاضر ، گزارش کمیسیون اجتماعی را تایید کردند و براساس این تایید موضوع برای پیگیری قضایی به قوه قضائیه ارجاع شد .

۴- لازم دانستیم مواردی را به استحضار جنابعالی برسانیم :

کارگران مخابرات روستائی حداقل دارای دیپلم و حداکثر فوق لیسانس می باشند و تجربه خدمتی آنان از ۵ سال تا ۳۵ سال بوده و آنها اغلب عضو شوراهای اسلامی روستا می باشند . آنها جنگ دیده و رزمنده و ایثارگران  دیروز جبهه ها ومعتمدین امروز در مکان خدمتی خود میباشند . رشد و توسعه  شرکت مخابرات در روستاها با دستان پرتوان آنها انجام شده است . به مکانیزم دستمزد هم در قانون کار آشنائی دارند و نیز در شرکت مخابرات ، تفاوت ها و تبعیض ها را خوب درک می کنند. بسیار قانون دان هستند و برای قانون هم احترام قائل هستند و امورشان را نیز در پناه قانون و حمایت نمایندگان و قانون گذاران پیش می برند . به چارچوب اشخاص ، کاری ندارند به چارچوب قانون اهمیت می دهند . در گفتارشان موارد کذب جائی ندارد و گفتارشان در مکان و زمان متفاوت تغییر نمی نماید . برای مدیران و بزرگترهای خود جانب ادب و احترام نگاه میدارند. خواسته آنها در چارچوب قانون و موارد زیر می باشد:

۱-  مصوبه بند ۶۲ از ردیف ۸۶ قانون بودجه سال ۹۲  و بند ۸۳ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)

۲-  تفسیر مجلس از قانون که در نامه جناب آقای امیدوار رضائی معاون قوانین مجلس طی نامه شماره ۴۸۵۱۷ مورخ ۹۵/۷/۶ به جناب آقای پزشکیان معاونت محترم مجلس شورای اسلامی اعلام شده است .

۳-  نامه شماره ۱۴۱۷۲۸ مورخ ۹۵/۸/۱ و   ۱۵۸۰۱۷ مورخ ۹۵/۸/۱۹ مدیرکل روابط کار و جبران خدمت به مدیران کل استانها و جناب آقای باطنی معاونت نیروی انسانی شرکت مخابرات 

۴-مواد ۳۴ و ۳۸ و ۴۸ و ۴۹ و ۵۰ و ۹۱ و ۱۳۱  قانون کار

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه مسئولین که در فکر و عمل خود چیزی جز سربلندی نظام جمهوری اسلامی و آسایش و آرامش ملت ایران نمی خواهند .

کانون کارگران مراکز مخابرات روستائی خراسان رضوی

 منبع خبر: خواف نیوز ، خبرگزاری تسنیم
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیگیریهای کانون مبنی بر مصوبات هیات مدیره کانون

بسم الله الرحمن الرحیم

با حمد و سپاس به درگاه ایزد منان و عرض سلام به محضر همکاران محترم ؛ پیشاپیش عید نوروز ۹۶ را به تمامی شما همکاران تبریک و تهنیت عرض می نماییم و برایتان از خداوند باریتعالی سالی خوب و خوش همراه با شادی و پویایی و سربلندی آرزومندیم .
بنا به مصوبه کانون ، اینجانب قربانزاده دبیر کانون به همراه جناب آقای هوشمند رئیس کانون بابت موضوع طرح طبقه بندی مشاغل و دیگر موارد در مورخ ۹۵/۱۲/۲۰ به تهران عزیمت نمودیم . در پیگیری این سفر نخست به وزارت تعاون و کار رفتیم و درخواست ابلاغ طرح تهیه شده توسط طراح محترم به استانها را از مدیرکل محترم روابط کار و جبران خدمت نمودیم که بعد از بحث و مباحثه فراوان ، کارشناسان محترم آن اداره ابراز داشتند بایستی طرح تهیه شده توسط این وزارت مورد بررسی قرار گیرد تا نواقصی به همراه نداشته باشد . ضمن آنکه دو استان زنجان و فارس علیرغم سفارشات کانون باز هم لیست ایراددار قبلی را اصلاحیه زده و به آن وزارت فرستاده بودند که بایستی مجدداً در طرح اصلاح و افزوده می گردید که خوشبختانه با پیگیری از دفتر طراح محترم در روز شنبه مبحث و مشکل این دو استان مرتفع گردید . مشکل دیگری که از طرف وزارت مطرح شد عدم وجود کارگزار در استانهای تهران ، قم  ، البرز و مازندران که قطعاً با شرکتهای واسطه قرارداد دارند که این نیز سریعاً بصورت مکتوب به مدیران تعاون و کار آن استانها اعلام شد تا اینکه عدم وجود کارگزار را سریعاً بصورت مکتوب به وزارت اعلام کنند . به نوعی مشکلات دیده شده از نظر وزارت نسبت به طرح ارائه شده با پیگیری کانون اصلاح گردید . از آنجا که موضوع بررسی طرح و جلسات شورای عالی کارگری ، ابلاغ فوری طرح مذکور به استانها را به نوعی کُند نموده بود با جلسه ای که با مشاور محترم معاونت وزارت داشتیم و مازاد بر آن ملاقاتی که با جناب آقای دکتر محجوب در مجلس نمودیم بالاخره اداره کل روابط کار وزارت ، قبول و عنایت فرمودند که بعد از تعطیلات در اولین هفته کاری طرح ارزیابی و تطبیق داده شده را جهت اجرا به استانها ابلاغ و اعلام نمایند که مصداق این موضوع ، مکاتبه جناب آقای دکتر محجوب می باشد که به رویت شما می رسد . در ملاقاتی که با جناب محجوب داشتیم موضوع انعقاد قرارداد دائمی که تکلیف مخابرات مستند به قانون می باشد را مطرح نمودیم و عملکرد مخابرات که ارائه قرارداد کار مدت موقت بود ، به سمع و نظر ایشان رساندیم و سوء استفاده های از قرارداد موقت مذکور در دیوان عدالت اداری برای اخراج همکاران را نیز اطلاع رسانی نمودیم و عملکرد قانونی کانون و انجمنها و دیگر همکاران سطح کشور ، مراجعه به هیاتهای تشخیص و حل اختلاف ادارات کار و صدور آرای قطعی و لازم الاجرا مبنی بر انعقاد قرارداد دائم را با ایشان مستنداً در میان گذاشتیم که ایشان هم از این حرکت قانونی بدون تحرکات بیجا ، ابراز خرسندی نمودند و مطالبی نسبت به نیت و ایده های وزارت ارتباطات و مخابرات که قطعاً سلیقه ای بوده و جایگاه قانونی نداشته ، به اطلاع ایشان رسانده و با چندین مسئول مربوطه دیگر در پایتخت طی نشستی اطلاع رسانی نمودیم و تمامی دغدغه ها و نگرانی کارگزاران که شاید منجر به ناهنجاریهایی گردد را گوشزد نمودیم و تقاضای برخورد لازم را باب احقاق حق داشتیم . لذا جا دارد از جناب آقای محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس یار همیشگی کارگران بی بضاعت و جناب آقای سبحانی فر که در ورود به مجلس و ملاقات جناب محجوب ما را مساعدت نمودند و حوزه معاونت محترم روابط کار و حوزه اداره کل روابط کار وزارت تعاون و عزیزانی که ما را در این سفر به انحاء مختلف یاری نمودند و باعث انرژی مثبت شدند مراتب تقدیر و تشکر را داشته باشیم .
با تقدیم احترام ؛ کانون انجمنها و شورای هماهنگی

http://s8.picofile.com/file/8289440376/photo_2017_03_14_08_26_00.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ملاقات با نماینده محترم مجلس شهرستان تربت حیدریه جناب آقای دکتر باستانی عضو کمیسیون صنعت و معدن و مقام عالی وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات جناب آقای دکتر واعظی و معاون محترمشان جناب دکتر براری و معاونت مخابرات ایران جناب مهندس کارگزار

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود به محضر همکاران محترم به شکرانه ایزد منان با پیگیریهای مجدانه ای که این کانون در هفته جاری بعد از موضوع طرح طبقه بندی مشاغل جهت قرارداد دائم داشتند به سبب آنکه از حضور تیم وزارت ارتباطات و مخابرات ایران در استان خراسان رضوی پایتخت معنوی ایران مطلع گردیدیم تلاش نمودیم تا با ایشان و هیات همراه ملاقاتی داشته باشیم که خوشبختانه این مهم با همت جناب دکتر باستانی نماینده محترم مردم شهرستان تربت حیدریه ، زاوه و مه ولات در مجلس و فرماندار محترم شهرستان تربت حیدریه جناب مهندس موهبتی محقق گردید .
از صبح زود روز چهارشنبه مورخ ۱۸ اسفند در محل دفتر نماینده محترم مذکور ملاقات و جلسه ای با تعدادی از همکاران داشتیم که در این جلسه هدف و مراد قانونگذار از مصوبه ماده ۸۳ مستند به نظر مشورتی مجلس مورد بحث و توجیه قرار گرفت که خوشبختانه جناب آقای دکتر باستانی علاوه بر تایید قانون و نظر مشورتی مجلس عنایت فرمودند با توجه به اینکه قرار بود وزیر محترم ارتباطات و فن آوری اطلاعات دکتر واعظی و معاونت مخابرات ایران جناب مهندس کارگزار در ساعت ۶ بعد از ظهر به شهرستان تربت حیدریه تشریف فرما شوند هماهنگی لازم را برنامه ریزی نمودند تا چند نفر از ما با هیات مهمان ملاقات و نشستی داشته باشیم که مکمل این مهم فرماندار محترم شهرستان تربت حیدریه نیز در این امر مهم ما را یاری نمودند . در ابتدا کانون و انجمن صنفی شهرستان تربت حیدریه بر حسب ادب بوسیله بنر تشریف فرمایی وزیر محترم و هیات همراه را در محل برگزاری جلسه سالن شهید تندگویان شرکت نفت خوش آمدگویی نمودیم بعد از مراسم استقبال از ساعت ۶ تا ۸ جلسه شورای اداری با حضور وزیر محترم برگزار گردید . در همین بدو استقبال ملاقاتی کوتاه با وزیر محترم داشتیم که برای بررسی مشکلات کارگزاران ایشان دستور نمودند در حاشیه جلسه شورای اداری جلسه ای با حضور معاونت محترم وزارت و معاونت محترم مخابرات ایران و نماینده محترم جناب دکتر باستانی و چند تن از ما کارگزاران صورت پذیرد . خوشبختانه فرمانداران محترم شهرستانهای تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه در هنگام اعلام نیازها و مشکلات موجود شهرستانها مبحث استخدامی کارگزاران را نیز به عنوان یک مشکل به استحضار وزیر محترم و حضار رساندند سپس در ساعت ۸ توانستیم جلسه ای ویژه با جناب آقای دکتر باستانی و دکتر براری و مهندس کارگزار و حدود ۷ تن از همکاران محترم کانون و انجمن صنفی شهرستان تربت حیدریه داشته باشیم . از آنجا که در روزهای قبل مدیریت مخابرات خراسان رضوی قراردادی را برای امضا به همکاران ارائه نمود و آن نمونه قرارداد را از مخابرات دریافت نموده بودیم توانستیم در این جلسه در ابتدا خواسته ی به حق و قانونی کارگران مراکز مخابرات را مطرح نماییم و عملکرد متقابل شرکت مخابرات (بر حسب نمونه قرارداد ارائه شده) را به محضر معاون وزیر برسانیم که بعد از بحث و مباحثه ی فراوان معاونت مخابرات تاکید بر امضای قرارداد حاضر  داشتند . مجدد با مستندات قانون و نظر مشورتی مجلس و بخشنامه وزارت کار و بویژه آرای صادره هیاتهای تشخیص و حل اختلاف قطعی و لازم الاجرای ادارات کار این استان (خراسان رضوی) که همگی انعقاد قرارداد دائمی را تایید و تثبیت می نمود مطرح نمودیم و عملکرد مخابرات در سال ۹۳ بعد از مصوبه مجلس در ۹۳/۱۲/۴ اخراج کارگران مراکز مخابرات روستایی خراسان رضوی و سطح کشور به دلیل امضای همین قرارداد موجود که کلمه قرارداد کار مدت موقت با تاریخ پایان (یکساله) در آن آمده است صورت پذیرفت که این عمل متناقض قانون و دیگر عملکردهای نامناسب شرکت مخابرات بنای بی اعتمادی این کارگران را بوجود آورده و لذا به هیچوجهی قرارداد موجود و موقت یکساله را امضا نخواهند کرد چرا که برای مخابرات تکلیف شده است با این کارگران قرارداد دائمی منعقد شود در انتها معاونت مخابرات ایران کما فی السابق ابراز داشتند این قرارداد با هماهنگی وزارت کار و  واحد حقوقی شرکت مخابرات ایران تنظیم شده است که کمیسیون صنعت نیز در جریان است در همین هنگام علاوه بر اعتراض ما به این مبحث نماینده محترم مجلس جناب آقای دکتر باستانی نیز دو موضوع مهم را به مخابرات یادآوری نمودند : اول اینکه قرارداد موجود با قراردادی که کمیسیون صنعت و معدن قبلا دیده ، متفاوت است و این موضوع را نیز جناب آقای دکتر محجوب تایید می نماید و در ثانی مخابرات که قبول دارد منطبق بر قانون صادره بایستی این کارگران را تا زمان بازنشستگی نگه دارد کلمه قرارداد کار مدت موقت را حذف نماید تا این استرس برای این عزیزان روستایی بوجود نیاید که در انتهای سال مخابرات اقدام به اخراجشان خواهد کرد . در پاسخ ، نماینده مخابرات ایران جناب آقای کارگزار ابراز داشتند اصلاح این بند را بایستی با واحد حقوقی مخابرات ایران و معاونت نیروی انسانی در میان بگذاریم و سپس نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند که در پایان اینجانب به عنوان نماینده کارگران مراکز مخابرات استان و کشور و به عنوان دبیر کانون پیام تمامی همکاران سطح کشور (اجرای صحیح قانون) همان انعقاد قرارداد دائمی یعنی صدور حکم کارگزینی و اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل بدور از هرگونه تبعیض را به اطلاع معاونت محترم وزارت و معاونت محترم مخابرات ایران رساندم و تقاضا نمودم که کارفرمای محترم، با تحرکات نامناسب باعث ناراحتی و رنجش این قشر و خانواده هایشان نشود چرا که اینگونه برخوردها باعث بوجود آمدن ناهنجاریهایی در سطح اجتماع خواهد شد که در شان شرکت مخابرات نمی باشد . همچنین نامه تهیه شده توسط کانون با مدارک و مستندات پیوست تحویل و تسلیم معاون وزارت ارتباطات گردید . لذا شایسته است از دکتر باستانی نماینده محترم شهرستانهای تربت حیدریه ، زاوه و مه ولات و فرمانداران محترم سه شهرستان مذکور و بویژه از مقام عالی وزارت ارتباطات جناب دکتر واعظی و هیات همراه و مدیر کل فن آوری اطلاعات جناب مهندس خلیلی که در این جلسه و ملاقات ما را مساعدت فرمودند مراتب تقدیر و تشکر را داشته باشیم و از تلاشگران خستگی ناپذیر همکاران محترم خراسان رضوی و انجمن تربت حیدریه و خاصه کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات سپاسگزاری نماییم و عرض خسته نباشید داشته باشیم .
اجرکم عندالله
کانون انجمنهای صنفی مراکز مخابرات
http://s9.picofile.com/file/8289441434/photo_2017_03_14_08_43_27.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش عملکرد کانون در مورد طرح طبقه بندی مشاغل

بسم الله الرحمن الرحیم
بعد از حمد و سپاس به درگاه خداوند باریتعالی و یکتای بی همتا و درود و سلام و صلوات بر پیامبر خاتم و خاندان مطهرش و با عرض سلام و ادب به محضر همکاران محترم چشم انتظار ، اعم از خواهران و برادران 
نخست بر حسب وظیفه و ادب از مجموعه وزارت کار و طراح محترم و مقتدر جناب آقای دکتر اثنی عشری که بیش از یکماه به همراه همکارانشان در شرکت بهسو تلاش و کوشش نمودند تا طرح مربوط به قشر زحمتکش فرزندان روستایی (کارکنان مراکز مخابرات روستایی) را ارزیابی و تطبیق داده و با سعه صدر این مهم را به سرانجام رسانده ، مراتب تقدیر و تشکر را به عمل می آوریم و تقدیر می نماییم از تمامی روسای انجمنهای صنفی سطح کشور و نمایندگان فعال کشوری در سطح استانها که در این پروسه کاری با کانون که محور پیگیری و به سرانجام رساندن این مهم بود ، مجدانه همکاری و همدلی نمودند و به صورت ویژه از همکاران محترم خراسان رضوی و هیات مدیره کانون و انجمنهای صنفی خراسان رضوی که این روزها بدون خستگی بصورت شبانه روزی تلاش نمودند تا اسامی همکاران در سطح کشور تهیه و برای مبحث طرح ، تسریع صورت پذیرد و همه کسانی که در روند مبحث طرح طبقه بندی مشاغل فعالیت نمودند تشکر نموده و خسته نباشید عرض می نماییم .
همکاران محترم ؛ اطلاعات ۲۷ استان در فایل شناسنامه طرح طبقه بندی مشاغل تهیه شده آورده شده است . به جز استانهایی که با شرکت واسطه ای (البرز و مازندران) قرارداد دارند و استانهایی که کارگزار ندارند (تهران و قم) . با پیگیری های مجدانه و محرمانه و هماهنگی های لازم با دفتر طراح و وزارت کار ، امروز یکشنبه ۱۵ اسفند ۹۵ ، طرح تهیه شده تحویل اداره کل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار گردید و طی شماره ۲۴۲۴۴۸ مورخ ۹۵/۱۲/۱۵ در آن اداره کل به ثبت رسید تا اینکه کارشناسان آن اداره کل بعد از بررسی های لازم ، طرح مذکور را جهت اجرا ابلاغ نمایند . قابل ذکر است مذاکرات لازم جهت اجرا و ادامه روند کار با وزارت کار از دیروز تاکنون انجام گرفته و هماهنگی های لازم برای پیگیری صورت پذیرفته است . با توجه به اینکه اداره کل روابط کار و جبران خدمت در این روزها سخت مشغول مبحث شورای عالی کارگری هستند به محض فراغت از این موضوع مهم کارگری به خواسته ی ما خواهند پرداخت که نتیجه آن قطعاً به اطلاع شما عزیزان رسانده خواهد شد . باشد که با توکل بر خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار و تلاش دور از غرور ، اجرای این مهم عیدی سال ۹۶ شما برادران و خواهران باشد . 
نکته : مبحث تطبیق که طراح نیز به آن پرداخته است ، کانون بر آن مطلع بوده و خوشبختانه برای تمامی شما همکاران مثبت خواهد بود . 
در پایان استدعا داریم همکاران محترم از تماسهای مکرر با وزارت و تحرکات بیش از حد جداً خودداری نمایند تا باعث رنجش خاطر کارکنان وزارت کار و ایجاد حساسیت برای کارفرما و ... نگردد .
با تقدیم احترام ؛ کانون انجمنهای صنفی مراکز مخابرات و شورای هماهنگی کشورداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جدیدترین سند درباره تعطیلی 30 اسفند 95

جدیدترین سند درباره تعطیلی 30 اسفند 95

http://s3.picofile.com/file/8287258542/04.jpg
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تجمع جمعی از کارگران در اعتراض به روند تعیین دستمزد سالانه

صبح امروز جمعی از کارگران در اعتراض به روند تعیین دستمزد سالانه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

در این تجمع که توسط اتحادیه آزاد کارگران ایران سازماندهی شده بود، حاضران خواستار افزایش عادلانه دستمزدها براساس میزان سبد‌هزینه شدند و اعلام کردند روند همیشگی تعیین دستمزد که به نفع دولت و کارفرمایان است، بایستی خاتمه یابد.

یکی از حاضران در این تجمع با بیان این که سالهاست با امضای طومارهای اعتراضی خواسته افزایش عادلانه مزد مطرح شده،  اظهار داشت: امروز یک نامه اعتراضی خطاب به کمیسیون اجتماعی مجلس نوشته بودیم که تحویل نمایندگان دادیم.

کد خبر: 462278
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مسئولان برای درک زندگی کارگران فقط یک ماه با حداقل دستمزد مصوب زندگی کنند

یک فعال کارگری در گفت‌وگو با ایلنا خواستار شد؛

یک فعال کارگری معتقد است: دولت در سال‌های گذشته هرگز در مقام حمایت از کارگران برنیامده و شاید زمان آن رسیده که این روند معیوب خاتمه پیدا کند.

عبداللـه بلواسی (فعال کارگری) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با مذاکرات مزدی ۹۶ و وضع معیشتی کارگران گفت: ۸۱۲ هزار تومان پول توجیبی فرزندان آقازاده‌ها هم نیست، حال چطور توقع دارند کارگران با این مبلغ ناچیز یک ماه هزینه‌های خانوار را تامین کنند.

وی ادامه داد: کارگر ایرانی تا کنون از حمایت دولت بی‌نصیب مانده‌است و این روند معیوب اگر قرار باشد ادامه پیدا کند، روز به روز و سال به سال شاهد بحران‌های اجتماعی بیشتری خواهیم بود.

فعال صنفی کارگران مریوان در ادامه بحث به موضوع سبدهای حمایتی وعده داده شده پرداخت و گفت: نه تنها در دولت تدبیر و امید وعده‌ها محقق نشد و دستمزدها به تناسب رقم واقعی تورم افزایش پیدا نکرد، بلکه سبدهای حمایتی وعده داده‌شده هم از کارگران و دستمزدبگیران دریغ شد.

بلواسی در ادامه تاکید کرد: مساله اصلی دستمزد است؛ پیشنهاد من این است که مقامات دولتی و کارفرمایان یک ماه نه فقط یک هفته را به عنوان نمونه با حداقل دستمزد سر کنند تا بلکه بتوانند تا حدودی به مشکلات طبقه کارگر و محرومیت‌ طیف دستمزدبگیر پی ببرند.

این فعال کارگری در پایان تصریح کرد: کارگران پیاده نظام جناح‌ها و گروه‌های سیاسی نیستند و اگر قرار باشد برای این فقر فزاینده تبدیری اندیشیده نشود، اعتماد و امید به دولت فعلی هم سلب خواهد شد.

منبع: ایلنا
کد خبر: 462091 ۱۳۹۵/۱۲/۰۳

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عرض تسلیت به همکارعزیزمان محمدولی زبرجدی مرکزتلفن روستای کلاته ملاّ محمد شهرستان قوچان

هوالباقی

باورم نیست پدر،رفتی وخاموش شدی      ترک ماکردی وباخاک هم آغوش شدی
خانه رانوری اگربود،زرخسارتوبود            ای چراغ دل ما،ازچه توخاموش شدی

مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتمزده بـه انتظار بنشیند و این ، بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت همکارمحترم جناب محمدولی زبرجدی درگذشت پدربزرگوارتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده، برای ایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم.
کانون وانجمنهای صنفی خراسان رضوی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نمایش فیش حقوقی بهمن ماه 1395 جهت روئیت همكاران

بنام خدا

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیرامون پاسخ به تمامی سوالات و شبهات وارد شده به نحوه پیگیری کانون و فعالین با سابقه شورای هماهنگی کشور به جهت شفاف سازی موضوعات2


با سلام و درود محضر برادران و خواهران گرامی
مستحضرید که دو طراح قبلی هیچگونه اقدام قانونی برای انجام ماده 50 طراح طبقه بندی مشاغل که نفعش برای کارگران باشد انجام نداده بودند .آنها اگر این کار را انجام می دادند نواقص کار را فهمیده و دنبال اصلاح کار و جمع آوری مدارک کامل استان ها می بودند اما چون این کار را نکرده بودند طبعا از کم و کیف مستندات ارسالی بی خبر بودند. وزارت کار هم این مدارک را به صورت شکلی و غیر کارشناسی نگاه کرده و در ریز اسامی ، سابقه خدمت و عنوان شغلی و ... دقت نکرده بود.
کانون جلسه ای به  همراه مشاور و رئیس و دبیرش را با طراح برگزار و در این جلسه هم مدارک و مستندات و هم نامه ها و اقدامات در اختیار طراح گذاشته شد و از ایشان خواسته شد در هر مورد کسری منابع دارد اعلام تا برایش فراهم گردد. ایشان هم گفته بودند که اگر مستندات به روش اکسل داده شود کار را در کمتر از بیست روز به اتمام رسانده و تحویل خواهد نمود .از این رو بود که کانون برای تسهیل در کار به نمایندگان مراکز استانها اعلام نمود که بهتر است آمار خود را به صورت اکسل تحویل نمایند .
از طرف دیگر در کانون این بحث بوجود آمد که چگونه تسهیلات برای نظارت به کار طراح به صورت غیر مستقیم اعمال گردد تا حقی ازکسی ضایع نشود. تصمیم بر این گرفته شد که علاوه بر ارسال مدارک قبلی (که اغلب کاغذی و غیر استاندارد بودند) که توسط استانها تهیه شده بود برای کانون هم ارسال تا نظارت لازم  توسط کانون معمول گردد (چون کانون، هم منابع مالی دارد و هم از کارشناس اهل فن بهره می برد). در این راه جناب آقای اسدی هم زحمات زیادی کشیدند که با اطلاع رسانی بدون سر و صدا مدارک استان ها را کامل نمایند.
متاسفانه عده ای ناآگاه به امور روابط کار و طبقه بندی مشاغل و روند قانونی آن مثل مراتب قبل به وزارت کار مراجعه و روند کار را با دخالت بی مورد و ایجاد شبهه به تاخیر انداختند و وزارت کار هم اعلام کرد بهتر است طراح به سلیقه خود مدارک را جمع و کار خود را انجام دهد .این اقدام یعنی تاخیر ، یعنی اینکه تا آخرین استان مستندات خود را نفرستد کار تمام نخواهد شد و تنبلی این عده ظلم  است برای استان هایی که مستندات همکاران را درست جمع آوری کرده اند .این عده (وزارت رفته ها) برای اینکه اقدام غیر عاقلانه  خود را مثبت و ارزشمند وانمود نمایند اینطور تظاهر کردند که چند استان کار خود را پیش می برند و بقیه  استان ها را ول کرده اند (در حالی که مقرر بود به تدریج که کارها آماده می شود وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی هم آن را دنبال نماید.) مگر تا کنون چند کار به نفع تنها یک استان شده که بقیه بی خبر مانده اند. چرا عده ای ناتوانی نمایندگانشان را جهت عدم پیشبرد امور جاری ، ناشی از دیگران می دانند. در کدام جلسه بوده که از دیگر نمایندگان دعوت نشده است .اصولا بدون جمع نمایندگان و حضور استان ها , مگر کار پیش می رود. در حالی که بعد از تعیین گروه همه افراد از طریق شکایت از شرکت مخابرات به حق خود خواهند رسید. طبعاً هر کس جا مانده یا اسمش اشتباه رد شده و یا سابقه اش کم و زیاد شده بعداً با شکایت اصلاح میشود.


عده ای از عزیزان نه تنها کار را درست پیش نمی برند بلکه همواره کار تکراری انجام می دهند و ضمن هدر دادن منابع ، مانع این می شوند که اصول و مقررات به درستی رعایت بشود. مواردی از قبیل قرارداد به صورت دائمی یا موقت. طرح طبقه بندی مشاغل و اصلاح دستمزدها، بعد 88 ها و دستیاران شاغل در مراکز به عنوان ابهامات نوع شغل کارگزاران وجود دارد که به دلایل زیر ممکن است به سامان نرسد:
۱- در خصوص اعتقاد بر ادامه کار بین کارگزاران چند گانگی تصمیم گیری وجود دارد .علیرغم دعوت به وحدت و سمینار گروهی این وحدت حاصل نگردید. عده ای همچنان بر طبل ناهماهنگی می کوبند.
۲- کانون  و کلیه انجمن های صنفی به صورت قانونی زیر نظر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی فعالیت می نمایند درآمد و هزینه های آن نظارت شده است و به تک تک اعضای خود باید پاسخگو باشند. آنها جلسات هفتگی داشته و برنامه ریزی شده پیش می روند.
۳- بین افرادی که نماینده قانونی کارگران می باشند با افرادی که بدون اعتبار قانونی خود را نماینده کارگران مخابرات می دانند خلط مبحث شده است . هر کس به خود اجازه می دهد با شناخت خودش به وزارت کار مراجعه و مطابق برداشت خودش راه ها را هموار و یا ناهموار نماید. این افراد حتی منابع مشخص و قانونی و نظارت شده هم ندارند گروه های تلگرامی نیز بر این موضوع دامن می زنند.
۴- کارها به صورت کارشناسی و از روش های قانونی پیش نمی رود. عده ای راه های قانونی را درست می دانند و آن را ترجیح می دهند  و عده ای روش های گردهمایی و تجمع و... را ترجیح می دهند. تمامی این افراد تا قانع نشوند راه خود را تغییر نخواهند داد و این یعنی آینده ای مبهم و هراس انگیز برای کارگران مخابرات.
5- تشخیص اولویت های کاری چند گانه شده است. استان های غرب کشور دائمی شدن قرارداد را میل دارند دنبال کنند. چند استان موضوع بیمه کارگران را اولویت می دانند. استان های خراسان رضوی و چند استان موضوع قرارداد را حل شده می دانند و معتقد هستند به اندازه کافی ابزار قانونی برای این امر وجود دارد و طبقه بندی مشاغل اولویت آنها است و ...
۶- اجرای کار به صورت درست نیاز به همفکری، منابع مالی و زمان دارد که این اقدامات در حال حاضر میسر نیست.
پیشنهاد:
حال که اولویت ها و راه ها چند گانه شده است بهتر است:
۱- گروه آقای حسنکی ، جمال ملا و صالحی و دیگر کسانی که اولویت آنها قرارداد دائمی است تمام هم و زحمت خود را بر این راه گذاشته و به دنبال اهداف خود که همان دائمی نمودن قرارداد است بروند.
۲- گروه خراسان رضوی و دیگر کسانی که اعتقاد دارند موضوع قرارداد از طریق قانونی و هیات حل اختلاف قابل حل است و در این راه شکایت های زیادی انجام داده و به اهداف خود رسیده اند و اعتقاد دارند با توجه به سابقه زیاد و رسیدن به مرز کهولت سن برادران و خواهران شاغل در شرکت مخابرات و نزدیک بودن بازنشستگی انها اصلاح حقوق و دستمزد برایشان اولویت دارد ، پیگیری طبقه بندی مشاغل را دنبال نمایند و هردو گروه از افکار و منابع خدادادی برادران و خواهران استفاده نمایند.
۳- هدف هر دو گروه منتفع نمودن کل همکاران باشد یعنی این اقدام برای همه باشد .اگر هم لازم شد هماهنگی نمایند با هم تشریک مساعی نموده و همفکری نمایند و این اقدام را تا حصول نتیجه پیش ببرند.
به این طریق ناهنجاری بوجود آمده ترمیم شود و وحدت حاصل شود و هرکس کار خود را بداند.
با احترام ؛ کانون انجمنهای صنفی مراکز مخابرات
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیرامون پاسخ به تمامی سوالات و شبهات وارد شده به نحوه پیگیری کانون و فعالین با سابقه شورای هماهنگی کشور به جهت شفاف سازی موضوعات


بسم الله الرحمن الرحیم
پیرامون پاسخ به تمامی سوالات و شبهات وارد شده به نحوه پیگیری کانون و فعالین با سابقه شورای هماهنگی کشور به جهت شفاف سازی موضوعات
با حمد و سپاس بیکران بر خدای یکتای بی همتا و سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و سلام و درود به محضر تمامی همکاران محترم اعم از خواهران و برادران
علیرغم میل باطنی که مقرر بر مبنای وجدان نموده بودیم تا برای رسیدن به اهداف والا که همان احقاق حقوق اکمل منطبق بر قانون و مصوبات رفاهی کارفرما می باشد ، هرگونه بداخلاقی های کارفرما و گاهاً بعضی از همکاران و قانون شکنی های محرز کارفرما به همراه اذیت و آزار های بی مورد و گاهاً لاوی گری های مخفی یا جَلی او و ... آستانه تحملمان را بالا ببریم و حرفی نزنیم و تمام هم و غم ما بر این بود تا دور از غرور و تکبر و قربت الی الله در صدد احقاق حقوق این قشر زحمت کش روستایی که بی شائبه و تمام وقت سالیان درازی تلاش نموده اند کار را تا رسیدن به هدف پیش ببریم . باشد که توشه آخرت همه آنانی که به انحاء مختلف در این مهم تلاش نموده اند و برای مصلحت کار این قشر ، زبان به کام گرفته و خون دل خوردیم و سعی نمودیم در فضاهای مجازی که جایگاه مناسبی برای ابراز نظر و گفتن مباحثی که مانع پیشرفت کار می شود نیست سخن نگوییم و قلم نزنیم چرا که همیشه ما از همین تبادل نظرهای بی مورد و گله گزاری ها و ... ضربه خورده ایم و کارفرما فکر کرده بین این کارگران اختلاف و مشکلی وجود داردو از این برداشت گاهاً شادکام میشده . لذا وجدانمان راضی ست که علیرغم تلخ زبانی بعضی از دوستان آگاه یا نا آگاه صبوری را پیشه نمودیم و بر احساسات غلبه کردیم تا در فضای مجازی ورود ننماییم و مجادله ای نکنیم چرا که بر این باوریم بزرگترین دستاورد و ثمره شیرین که بقای عمیقی بین ما و نسل ما ایجاد می نماید در این حرکت و مبارزه نابرابر مودت و دوستی بی بدیل و اعاده حیثیت این قشر به تضعیف کشیده شده بوده است که هیچ چیزی برتر از این مهم نبوده حتی انعقاد قرارداد دائمی و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و یا در کل ، کارمند رسمی شدن شرکت مخابرات با دریافت تمام رفاهیات آن شرکت . فراموش نکنیم آنقدر غریب  و مظلوم بودیم که حتی همکار روستای مجاور خود را نمی شناختیم و امروز خانواده بزرگی شده ایم با محبت و مودت که در جای جای سرزمین بزرگ و با عزت ایران خانه و سرا داریم .
همکاران و فعالان محترم ؛ به جای اینهمه سر و صدا نمودن و ایراد و خرده به یکدیگر گرفتن که چیزی جز انرژی منفی برای همه ما در بر نخواهد داشت بیایید در چارچوب قانون صادره مجلس که شمشیری برنده برای کارفرمای قانون گریز می باشد و اکنون رحمتی الهی در اختیار ماست حداکثر استفاده لازم را ببریم و در کنار هم دور از هرگونه ایجاد شائبه یا برداشتهای فردی خودمان از هرگونه توصیه و بیانیه ای اجتناب ورزیم . خیلی سعی نمودیم که پاسخی در قبال هجمه های وارده ندهیم شاید که همکاران خود متوجه گفته هایشان در فضای مجازی بشوند چرا که هر انسانی عمل خوب یا بد انجام دهد بالاخره وجدانش دور از تعهدات دینی و شرعی به صدا و اعتراض در خواهد آمد شاید با اندکی از گذشت زمان ؛ تاکنون مصلحت اندیشی نمودیم اما بر حسب خواسته خرد جمعی درصدد برآمدیم تا برای شفاف سازی مطالبی را بیان نماییم که شاید مطرح نمودن این مباحث همکاران ما را آزرده خاطر نماید بویژه آنانکه به نفس کار ما باور داشته و دارند اما چه کنیم که بالاجبار باید گفت تا دوستانی که برداشت می نمودند پنهان کاری وجود دارد آگاه شوند .
همکاران محترم با تلاش و زحمتهای فراوان و هزینه های سنگین کانون و فعالان اسبق کشوری و انجمنها و فعالان جدید به شکر ایزد منان و با حمایت منتخبین دلسوز مجلس و مسئولین دلسوز نظام و اقشار ضعیف جامعه ، قانون مورد نیاز ما مصوب و تبدیل به احکام ثابت گردید و در قالب اجرا علیرغم بی توجهی و کارشکنی کارفرما اکنون بیمه تمامی سالهای کارکرد ما واریز و ایجاد شده است و ادامه دارد و نیز با تمامی ما به برکت این زحمات و پیگیری ها قرارداد مستقیم منعقد شده است و با تلاش و رنج فراوان از مهرماه ۹۴ تاکنون مبحث انعقاد قرارداد دائمی و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل مطرح و به عرصه اجرا درآمده که خوشبختانه همه شما در باب روند کار آگاه هستید و بر هیچکس این موضوعات پوشیده نیست و بارهای مکرر این کانون در سایتها ، گروههای تلگرامی ، همایشها ، جلسه های مطرح شده در پایتخت ، مکالمات تلفنی با نمایندگان و روسای انجمنها و ... اعلام داشته است چون ما قانون در دست داریم و در چارچوب قانون و سایه سار موهبتهای نظام جمهوری اسلامی ایران چنانچه کارفرما تمکین ننماید و در قالب اجرا سر به اجرای قانون فرود نیاورد به قوه قضائیه که قوه مقتدر این نظام بوده است مراجعه کنیم و قطعا نتیجه خواهید گرفت .

مصداق آن مبحث بیمه شما عزیزان بود که در دادسرای ۱۵ کارکنان دولت با دفاع مجلس و اینجانب و تعدادی از همکاران محترم و وکیل رسمی کارگزاران ، مخابرات مجبور به واریز و ایجاد بیمه این قشر شد و حال در قالب اجرای طرح طبقه بندی مشاغل مصداق روشنترش ماده ۵۰ در حال اجراست که ان شاءالله به زودی محقق خواهد شد . در مبحث قرارداد دائم که نگرانی همه همکاران عزیز می باشد قبلاً هم کانون توصیه نمود به هیاتهای تشخیص و حل اختلاف ، مستند به ماده ۸۳ و نظر مشورتی مجلس و بخشنامه مدیرکل روابط کار وزارت که مهر تثبیت می باشد مراجعه نمایید و قطعاً نتیجه حاصله (صدور آرای هیاتهای ادارات کار ) خود ، حکم کارگزینی می باشد که مخابرات چه بخواهد و چه نخواهد این قابل اجرا و امری بدیهی ست و کاملاً قانونی . چرا که کارفرمای حال حاضر بایستی با حربه قانون شکسته شود و لاغیر . مصداق این موضوع شکایتهای همکاران شما در سطح خراسان رضوی که الحمدلله برای تمامی آنها باب انعقاد قرارداد دائمی و پایه سنوات و .... صدور رای گردیده است .
و اما دوستانی که در مورد اطلاعیه ها و توصیه ها و به روایتی بیانیه های کانون و شورای هماهنگی کشوری ایراد و شبهه وارد نموده اند ، ابراز میداریم از آنجا که این کانون از دیگر انجمنها و استانها بیشتر با کارفرما برخورد داشته و در هیاتهای اداره کار و دیوان رو در رو قرار گرفته ، متوجه شده که کارفرما برای به چالش کشیدن خواسته های قانونی دست به هرکاری زده از جمله اخیراً توافق نامه های فردی یا جمعی و یا امضای قراردادهای موقت و تاریخدار و ... در بعضی از استانها را به رخ ما (کانون) در محکمه های دادخواهی کشیده است و با همین ادله ها که شاید اشتباه احدی از ما در سطح کشور بوده اذهان مسئولین اجرایی ، سیاسی و امنیتی ، استانداری ها و فرمانداری ها و ... را مشوش نموده و شبهات بزرگ و نزدیک به یقین را ایجاد نموده است . مصداق آن امضای قراردادهای پیمانی در بعضی استانها و امضای قراردادهای موقت در برخی استانهای کشور به توصیه نمایندگان آن استان و امضای قرارداد ظالمانه ای در خراسان جنوبی (انجام کارهای مخابراتی ، پستی و پست بانک) و ... به همین سبب ها بعد از اطلاع رسانی مشکلات لیست اسامی همکاران استانهای مذکور ، وظیفه دانستیم توصیه نماییم که اینگونه توافقاتی انجام نشود و هیچگونه نیت سوئی مبنی بر تعرض به شخص یا اشخاص مشخصی نداشته و نداریم چرا که از حضور تعدادی از همکاران در تهران مطلع نبودیم و آنان نیز برای پیگیری در پایتخت با ما صحبتی نداشته اند . پس اینگونه برداشتهای فردی به مصلحت این قشر زحمت کش نبوده است اگر در قالب وجدان راضی هستید حرفی نداریم . و اما این کانون تلاش کرد به تمامی نمایندگان انجمنها به صورت تلفنی و از طریق تلگرام در مورخه ۹۵/۱۰/۲۸ چگونگی تهیه فرم ماده ۵۰ که به طراح جدید ارائه شده بود اطلاع رسانی نماید و همه آگاه بودند که برای تسریع کار بایستی فایلهای ارسالی از وزارت به دفتر طراح ، تبدیل به اکسل گردد و این بود که کانون به همه اطلاع رسانی کرد که مستندات آن موجود است و حتی شخص اینجانب با تمامی نمایندگان استانی که به دلیل شبهه وارد کردن احدی از همکاران برای ندادن اطلاعات مردد بودند با تمام تواضع تماس گرفته از جمله آقایان صالحی کردستان ، عظیم زاده و جمال ملا آذربایجان غربی ، کشاورز زنجان ، فلاح گیلان ، رحمتی کرمانشاه ، شاه حسینی چهارمحال ، عبدلی اصفهان، قادری یزد ، نیام بوشهر ، بهمنی کهکیلویه ، حسام سمنان ، ایلخانی آذربایجان شرقی ، رستمی سیستان ، بنی خزایی خراسان جنوبی ، آذری خراسان شمالی ، احمدی نژاد کرمان ، اصلانی اردبیل ، هواسی ایلام و آقایان شورای هماهنگی کشور( نوریمنش ، زارع پور ، عظیم زاده ، حسنکی و ... ) ، اسدی لرستان ، اسدی فارس و .‌... و حتی مباحث محرمانه ای که کانون نگران آن بوده به اطلاعشان رسانده شد و مشکلات لیستهای موجود را به اطلاع استانهایی که ایراد داشته رساندیم از جمله چهارمحال و اصفهان و یزد که هیچ فایلی را به وزارت ارسال ننموده بودند . کدامین عمل غیر شفاف بوده ؟! قابل ذکر است افرادی که از لیست طرح طبقه بندی به هر دلیلی جا بیفتند یا سابقه کاری آنها دیده نشود، بعداً میتوانند در هیاتهای ادارات کار طرح دعوی نمایند اما این راه دشواری ست که شاید آن افراد نتوانند در هیاتهای ادارات کار استانشان که اطلاع و آگاهی کامل از امور ندارند حاکم گردند به این دلیل شایسته بود تا در تهیه لیست کسی جا نماند و مبحث مهم دیگر اینکه طرح ممکن است شامل چه کسانی نگردد باز هم بر حسب مصلحت مطرح نمی کنیم لیکن چنانچه با کانون مرتبط باشند راهکارهای قانونی تمهید و تدارک دیده شده که برای آن دوستان هم جای نگرانی نباشد .

با مشورت و تایید مشاور محترم کانون جناب آقای رشیدی که خود کارشناس طرح طبقه بندی مشاغل می باشد ، تلاش کردیم استانهایی که فایلهایشان توسط طراح ، ارزیابی و تطبیق صورت پذیرفته بود به نیت خیر و به عنوان فتح البابی توسط طراح به وزارت ارسال شود تا اینکه چگونگی رویکرد وزارت کار نسبت به ارزیابی شغلی و بحث تطبیق (مثبت یا منفی) برای ما مشخص گردد تا در ادامه کار به مشکل جدیدی که همان نظر وزارت کار باشد برنخوریم و اگر نقصی وجود دارد برای دیگر استانها مشکلی ایجاد نشود . قطعاً اهداف کانون پیشرفت کار بوده و نه آن نظر دوستانی که گفته اند کار خودشان را پیش می برند . و اینکه معاونت مدیرکل روابط کار وزارت فایل ۶ استان آماده طراح را قبول ننموده ، نظر خود وزارت بوده است . این کلام محرز حوزه آن مدیریت می باشد که این تصمیم نیز دشواری هایی را برای روند کار ایجاد می نماید پس برای شما دوستان جای خرسندی نیست که بگویید ما ممانعت نموده ایم چرا که این تصمیم مشکل همه ما را زیاد نمود .
اما همکاران محترم کانون ، با شور و مشورت در این برهه از زمان صلاح را بر این دانست تا نظرش را هرچند شاید دوستانی آزرده خاطر شوند به روایت زیر به محضرتان ارائه نماید و اگر می دانید که کانون و شورای هماهنگی کشور مشخصاً به ضررتان کار می نماید ، خودتان تصمیم بگیرید . به جای اینهمه ایراد وارد نمودن ، به خود اجازه دهید متکی بر قانون به ادارات کارتان برای شکایت مراجعه نمایید که بهترین روش است .
با تقدیم احترام ؛ قربانزاده
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic