اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

میلاد اولین گل بوستان علی و زهرا مبارک باد


بنام خدا

باسلام وادب وقبولی طاعات وعبادات شما همکاران عزیزوتبریک میلادباسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)

در جود و کرم دست خدا هست حسن(ع)
دست همه را وقت عطا بست حسن(ع)
نومید نگردد کسی از درگه او
زیرا که کریم اهل بیت است حسن(ع)

 

سلام بر لحظه‏ هایی که تو را آوردند!
سلام بر لب‏های رسول اللّه‏ که میلاد تو را به درگاه پروردگار، سبحه گفت و نام یگانه‏ ات را از دست جبرئیل گرفت و در گوش عصمتت زمزمه کرد!
سلام بر لبخند سرافراز علی علیه‏ السلام ، که در طلوع تو اتفاق افتاد!
سلام بر تو، امامتِ فردای پس از علی!
سلام بر تو، شباهتِ بی‏شائبه محمدی!
سلام بر اقیانوس کرامت و سخاوتی که از دامان «کوثر» و «ابوتراب» برخاست.

 بااحترام کانون انجمنهای صنفی مراکزمخابرات استانداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فیش حقوقی خردادماه 1395 جهت اطلاع همكاران با محاسبه 2 فرزند


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تکمیل فرم مشخصات کارگران مراکز مخابرات روستایی جهت اجرای ماده50

باعرض سلام وادب وقبولی طاعات وعبادات شما همکاران وخوانندگان محترم سایت 
طی پیگیریهای روزهای اخیر مطلع شدیم که نامه مدیرکل روابط کار وزارت تعاون همراه فرم مربوطه جهت اجرای ماده 50 به مدیران کل استانها ارسال شده است. 
 این نامه وفرم مربوطه بدست کانون رسیده وفرم مورد نظرهمراه توصیه های لازم به مسئولین انجمنهای صنفی ونمایندگان استانها جهت مشاهده شما عزیزان برروی سایت کانون گذاشته میشود.
 قطعاً به توصیه های داده شده توجه لازم را داشته باشید. از آنجا که مبنی بر این نامه وفرم ادارات کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استانها به شرکتهای مخابرات جهت دریافت اطلاعات هویتی وفردی وشرایط کار وآیتم های موجود در فرم را طلب خواهند نمود مسئولین انجمنهای صنفی ونمایندگان همکاران دراستانها لازم است عطف به نامه مدیران کاربه شرکتهای مخابرات همچون خود مخابرات مستند پاسخ بدهند.
یعنی اینکه به ادارات کل مکتوب اعلام دارند که در ابتدای استخدام با دیپلم فنی احراز شده اند ومدارک درحال حاضر دیپلم ولیسانس میباشدوآموزشهای مختلفی رادرطول خدمت گذرانده اند.که مدارک تحصیلی وگواهینامه های آموزشی وغیره همراه نامه مذکور پیوست گردد. تابرای ادارات کارموضوع از طرف کارگران نیز مشخص ومعین باشد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قابل توجه اعضای محترم انجمن صنفی كارگران مراكز مخابرات شهرستانهای مشهد مقدس ، فریمان ، چناران و بینالود
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعلام شماره حساب كانون 1395/03/18

بسمه تعالی
به اطلاع کلیه کارگران مراکز مخابرات سطح کشور می رساند که با همت کانون بلاخره حساب متمرکز در پست بانک مرکزی افتتاح گردید و کلیه واریزیها و برداشتهای کانون بصورت شفاف و قانونی از این حساب انجام می گردد.
 لذا اعضای محترم هیئت مدیره های انجمن های صنفی و نمایندگان محترم استانی در سطح کشور چنانچه در مجموعه پیگیری امور قصد مشارکت دارند جهت تحت الحمایه بودن در هر شرایطی و مخصوصا ساماندهی و بهره مندی از خدمات کانون در مسافرتها ، گردهمایی ها و پیگیریها لطفا از این پس شماره حساب مربوطه را به خاطر سپرده و در هنگام واریز به طورکامل مشخصات را شرح داده و حتماً یک نسخه ازسند مربوطه را نزد خود بایگانی فرمایند .
 شماره حساب مربوط به پست بانک مرکزی خراسان رضوی
41298139257573/02
بنام کانون انجمن های صنفی کارگری مراکز مخابرات
باتشکرداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه اخیر مدیر كل محترم روابط كار و جبران خدمت وزارت تعاون ، كار ورفاه اجتماعی 1395/3/17

بنام خدا
با سلام و ادب
بدین وسیله آخرین تصمیم گیری  وزارت كار پیرامون طرح طبقه بندی مشاغل كارگران مراكز مخابرات روستایی بعد از 8 ماه پیگیری نامه موخ  1395.03.17  به مدیران كل كار در استانها بوده كه جهت  روئیت شما عزیزان بر روی سایت گذاشته شده است.
لذا از شما همكاران محترم و صاحب نظر استدعا داریم با توجه به اینكه این همه زمان تلف شده است و شركت مخابرات پاسخی مطلوب و مقبول به وزارات كار نداده و تصمیم گیری اخیر وزارت كار به این مشكل بوده است ، پیشنهادات ونظرات خود را اعلام فرمائید.
با احترام
كانون انجمنهای صنفی مراكز مخابرات استان خراسان رضوی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیگیریهای انجام شده در مورد طرح طبقه بندی مشاغل 1395/3/17

بنام خدا

خدایا جهان پادشاهی تراست         زماخدمت اید خدایی تراست


به نام  خدای حق و عدالت :
باعرض سلام و ادب به اطلاع شما همکاران محترم می رسانم طی چند روز اخیر مکررا روند پیگیری طرح طبقه بندی مشاغل را از حوزه مدیر کل روابط کا ر وزارت تعاون جویا بوده ام که بلاخره امروز طی تماسهای تلفنی با مدیر کل محترم روابط کار و جبران خدمت ومعاونت محترم ایشان به این نتیجه رسیدم :این دو بزرگوار متحدالقول ابراز نمودند علیرغم تمام تلاش ما که خواستیم این مشکل با تعامل حل گردد متاسفانه درپاسخ به نامه اخیر این اداره کل به طراح محترم وشرکت مخابرات در مورخه 95/2/26جواب شرکت مخابرات به این اداره کل منفی بوده و منطبق با خواسته های قانونی این وزارتخانه نبوده است به همین سبب طبق قولی که به کانون انجمن های صنفی کارگران مراکز مخابرات داده ایم امروز اقدام به تهیه نامه ای مبنی بر اعمال ماده 50نموده ایم که به زودی برای ادارات کارکل استانها جهت تهیه اطلاعات فردی و غیره که طی یک فرم تهیه شده ارسال می نماییم مقرر نموده ایم که این ادارات کل حداکثر به مدت یک ماه اطلاعات کارگران مراکز مخابرات روستایی از نظر تحصیلات .سابقه کار و سنوات.وشرح وظایف را در فرمهای مربوطه تهیه و ثبت نمایند و به این وزارت ارسال نمایند و این اداره کل به محض رسیدن اطلاعات جهت ارزیابی شغلی و تطبیق شاغل با شغل مربوطه (شرح وظایف)این اطلاعات را در اختیار مشاور طرح طبقه بندی مشاغل مورد تایید این وزارتخانه قرارخواهد داد تا طراح مربوطه گروه و پایه سنوات و....را معین نموده و سپس این اداره کل طرح مهیا شده را جهت اجرا به شرکت مخابرات و ادارات کل تعاون وکار ارسال خواهد نمود چنانچه کارفرما در اجرا تعلل یا خودداری نماید کارگران می توانند به هیاتهای حل اختلاف جهت احقاق حق مراجعه نمایند.
قابل ذکراست این تصمیم وزارت تعاون و کار می باشد چنانچه همکاران محترم تصمیم دیگری مد نظر دارند ما را در نظرات سایت یاری و آگاه نمایندواز هر گونه تماس با وزارت کار جدا خودداری فرماییدتلاش نمایید برای تهیه این اطلاعات با اداره کل کار استانتان هماهنگ بوده و همکاری نمایید.
قابل پیش بینی است که این پروسه حدود 2تا سه ماه به طول انجامد.

 
 کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات استان خراسان                                        
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ماه میهمانی خدا


آمد رمضان هست دعا را اثری
دارد دل من شور و نوای دگری
ما بنده عاصی و گنهكار توییم
ای داور بخشنده بما كن نظری

برخى از فضائل ماه رمضان از نظر قرآن و روایات اسلامى :

1. برترین ماه سال

ماه مبارك رمضان به جهت نزول قرآن كریم در آن و ویژگى هاى منحصرى كه دارد در میان ماه هاى سال قمرى برترین است; قرآن كریم مى فرماید: «ماه رمضان ماهى است كه قرآن براى هدایت انسان ها در آن نازل شده است.»
پیامبر گرامى(صلى الله علیه وآله) درباره ماه رمضان مى فرماید: «اى مردم! ماه خدا با بركت و رحمت و مغفرت به شما روى آورد، ماهى كه نزد خدا از همه ماه ها برتر و روزهایش بر همه روزها و شب هایش بر همه شب ها و ساعاتش بر همه ساعات برتر است، ماهى است كه شما در آن به میهمانى خدا دعوت شده و مورد لطف او قرار گرفته اید، نفس هاى شما در آن تسبیح و خوابتان در آن عبادات، عملتان در آن مقبول و دعایتان در آن مستجاب است.... بهترین ساعاتى است كه خداوند به بندگانش نظر رحمت مى كند... .»

2. نزول كتب آسمانى در این ماه

تمام كتب بزرگ آسمانى مانند: قرآن كریم، تورات، انجیل، زبور، صحف در این ماه نازل شده است. حضرت امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: «كل قرآن كریم در ماه رمضان به بیت المعمور نازل شد، سپس در مدت بیست سال بر پیامبر اكرم(صلى الله علیه وآله) و صحف ابراهیم در شب اول ماه رمضان و تورات در روز ششم ماه رمضان، انجیل در روز سیزدهم ماه رمضان و زبور در روز هیجدهم ماه رمضان نازل شد.»

3. توفیق روزه

در ماه رمضان خداوند متعال توفیق روزه دارى را به بندگانش داده است; «پس هر كه ماه [رمضان] را درك كرد، باید روزه بگیرد.»
انسان افزون بر جنبه مادى و جسمى، داراى بُعد معنوى و روحى هم هست و هر كدام در رسیدن به كمال مطلوب خود، برنامه هاى ویژه را نیاز دارند، یكى از برنامه ها براى تقویت و رشد بُعد معنوى، تقوا و پرهیزگارى است; یعنى اگر انسان بخواهد خودش را از جنبه معنوى رشد و پرورش دهد و به طهارت و كمال مطلوب برسد، باید هواى نفس خود را مهار كند و موانع رشد را یكى پس از دیگرى بر دارد و خود را سرگرم لذت ها و شهوات جسمى نكند. یكى از اعمالى كه در این راستا مؤثر و مفید است روزه دارى است، قرآن كریم مى فرماید: «... اى افرادى كه ایمان آورده اید! روز بر شما نوشته شد، همان گونه كه بر پیشینیان از شما نوشته شده، تا پرهیزگار شوید.»

برخى از فواید و فضائل روزه:

الف. تقویت تقوا، پرهیزگارى و اخلاص;

امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: خداوند متعال فرموده: «روزه از من است و پاداش آن را من مى دهم.»
حضرت فاطمه(علیها السلام) مى فرماید: «خداوند روزه را براى استوارى اخلاص، واجب فرمود.»

ب. مانع عذاب هاى دنیوى و اخروى:

امام على(علیه السلام) مى فرماید: «روزه روده را باریك مى كند گوشت را مى ریزد و از گرماى سوزان دوزخ دور مى گرداند.»
پیامبر اكرم(صلى الله علیه وآله) مى فرماید: «روزه سپرى در برابر آتش است.»

ج. آرامش روان و جسم:

روزه دارى روح و روان و قلب و دل و نیز جسم را آرامش داده و باعث سلامتى روح و تندرستى جسم مى شود.
پیامبر اكرم(صلى الله علیه وآله) مى فرماید: «روزه بگیرید تا سالم بمانید.»
باز مى فرماید: «معده خانه تمام دردها و امساك [روزه] بالاترین داروهاست.»
حضرت امام باقر(علیه السلام) مى فرماید: «روزه و حج آرام بخش دلهاست.»
حضرت على(علیه السلام) مى فرماید: «خداوند بندگان مؤمن خود را به وسیله نمازها و زكات و حدیث در روزه دارى روزه هاى واجب [رمضان] براى آرام كردن اعضا و جوارح آنان، خشوع دیدگانش و فروتنى جان هایشان و خضوع دلهایشان حفظ مى كنند.»
امروزه در علم پزشكى و از نظر بهداشت و تندرستى نیز در جاى خود ثابت شده كه روزه دارى تأثیرهاى فراوانى بر آرامش روح و روان و سلامتى جسم و بدن دارد، دفع چربى هاى مزاحم، تنظیم فشار، قند خون، و... نمونه آن است.

د. مانع نفوذ شیطان:

امام على(علیه السلام) به پیامبر اكرم(صلى الله علیه وآله) عرض كرد: یا رسول الله! چه چیزى شیطان را از ما دور مى كند؟ پیامبرگرامى(صلى الله علیه وآله) فرمود: روزه چهره او را سیاه مى كند و صدقه پشت او را مى شكند.»
بنابراین، روزه مانع نفوذ شیطان هاى جنى و انسى شده و وسوسه هاى آنان را خنثى مى كند.

هـ . مساوات بین غنى و فقیر:

انسان روزه دار در هنگام گرسنگى و تشنگى، فقرا و بینوایان را یاد مى كند و در نتیجه به كمك آن ها مى شتابد. حضرت امام حسن عسگرى(علیه السلام) درباره علت وجوب روزه مى فرماید: «تا توانگر درد گرسنگى را بچشد و در نتیجه به نیازمند كمك كند.»

و. احیاء فضائل اخلاقى

حضرت امام رضا(علیه السلام) درباره علت وجوب روزه مى فرماید: «تا مردم رنج گرسنگى و تشنگى را بچشند و به نیازمندى خود در آخرت پى ببرند و روزه دار بر اثر گرسنگى و تشنگى خاشع، متواضع و فروتن، مأجور، طالب رضا و ثواب خدا و عارف و صابر باشد و بدین سبب مستحق ثواب شود،... روزه موجب خوددارى از شهوات است، نیز تا روزه در دنیا نصیحت گر آنان باشد و ایشان را در راه انجام تكالیفشان رام و ورزیده كند و راهنماى آنان در رسیدن به اجر باشد و به اندازه سختى، تشنگى و گرسنگى كه نیازمندان و مستمندان در دنیا مى چشند پى ببرند و در نتیجه، حقوقى كه خداوند در دارایى هایشان واجب فرموده است، به ایشان بپردازند... .»
و... .

4. وجود شب قدر در این ماه

شب قدر از شب هایى كه برتر از هزار ماه است و فرشتگان در این شب به اذن خدا فرود مى آیند و جمیع مقدرات بندگان را در طول سال تعیین مى كنند . و وجود این شب در این ماه مبارك نعمت و موهبتى الهى بر امت پیامبر گرامى اسلام(صلى الله علیه وآله) است و مقدرات یك سال انسان ها (حیات، مرگ، رزق و...) براساس لیاقت ها و زمینه هایى كه خود آنها به وجود آورده اند تعیین مى شود و انسان در چنین شبى با تفكر و تدبر مى تواند به خود آید و اعمال یك سال خود را ارزیابى كند و با فراهم آوردن زمینه مناسب بهترین سرنوشت را براى خود رقم زند.
حضرت امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: «تقدیر مقدرات در شب نوزدهم و تحكیم آن در شب بیست و یكم و امضاء آن در شب بیست و سوم است.»

5. بهار قرآن

نظر به این كه قرآن كریم در ماه مبارك رمضان نازل شده و تلاوت آیات آن در این ماه فضیلت بسیارى دارد، در روایات اسلامى، از ماه رمضان به عنوان بهار قرآن یاد شده است; چنان كه حضرت امام باقر(علیه السلام)مى فرماید: «هر چیزى بهارى دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.»

یك نكته!

بدیهى است فضائل و ثواب هایى كه براى ماه مبارك رمضان و روزه دارى ذكر شده و به برخى از آن ها اشاره شد، از آنِ كسانى است كه حقیقت آن را درك كنند و به محتواى آن عمل و در گفتار و كردار به كار گیرند و به آن ها جامه عمل بپوشانند. چنان در روایات اسلامى براى روزه دارى آدابى ذكر شده و كسانى كه صرفاً تلاوت قرآن مى كنند، ولى به آیات و احكام آن عمل نمى كنند و یا آن كه از روزه دارى تنها رنج گرسنگى و تشنگى را مى كشند و بوسیله گناه، تأثیر روزه را از بین مى برند و ماه مبارك رمضان و فضاى معنوى آن تأثیرى بر اشخاصى بر جاى نمى گذارد، مورد نكوهش قرار گرفته اند.
چنان كه پیامبر اكرم(صلى الله علیه وآله) به زنى كه با زبان روزه كنیز خود را دشنام مى داد فرمود: چگونه روزه دارى و حال آن كه كنیزت را دشنام مى دهى؟! روزه فقط خوددارى از خوردن و آشامیدن نیست، بلكه خداوند آن را علاوه بر این دو، مانع كارها و سخنان زشت كه روزه را بى اثر مى كنند قرار داده است، چه اندكند روزه داران و چه بسیارند كسانى كه گرسنگى مى كشند.»
حضرت امام سجاد(علیه السلام) در دعاى حلول ماه رمضان به درگاه خداوند عرض مى كند: به وسیله روزه این ماه یاریمان ده تا اندام هاى خود را از معاصى تو نگه داریم و آن ها را به كارهایى گیریم كه خشنودى تو را فراهم آورد، تا با گوش هایمان سخنان بیهوده نشنویم و با چشمانمان به دین لهو و لعب نشتابیم و تا دستمانمان را به سوى حرام نگشاییم و با پاهایمان به سوى آن چه منع شده ره نسپاریم و تا شكمهایمان جز آن چه را تو حلال كرده اى در خود جاى ندهد و زبان هایمان جز به آن چه تو خبر داده اى و بیان فرموده اى گویا نشود... .»
بنابراین، در ماه مبارك باید تمام اعضا و جوارح را از حرام دور نگه داشت و با اخلاص، توكل و توسل از اهل بیت(علیهم السلام) و عمل به دستورها و احكام قرآن كریم و دورى از گناهان، انجام توبه نصوح و واقعى، عبادت، شب زنده دارى، درك فضیلت شب قدر و... فضیلت ماه مبارك رمضان را درك كرد و از آن در راستاى رسیدن به كمال حركت كرد و باید در این ماه به گونه اى خودسازى كرد كه با اتمام ماه مبارك تأثیر و فواید آن در روح و جان افراد باقى باشد و اثر آن تا ماه رمضان آینده سال بعد ماندگار باشد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قابل توجه همکاران محترم تربت حیدریه،زاوه ومه ولات


بنام خدا
با سلام وادب :به اطلاع میرساندباپیگیریهای مجدانه انجمن صنفی شهرستان تربت حیدریه امروز12خرداد95مبلغ 7درصدبیمه به حسابهای بانک ملی شماازطرف صندوق تامین اجتماعیشهرستان تربت حیدریه واریزگردید.لذاجادارداززحمات اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی شهرستان تربت حیدریه آقایان قربانزاده،جهانشیری وبویژه خزانه دارمحترم انجمن آقای هوشمندکه در این بحث زحمات قابل توجهی را کشیدندمراتب تقدیر وتشکر را داشته باشیم.

با احترام :کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات خراسانداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

همكاران نامه را نوشته و به ادارت فاكس نمایند


تاریخ:........

شماره:........

بسمه تعالی

ریاست محترم اداره مخابرات شهرستا ن..........                   

باسلام

احتراما ضمن تسلیت فرارسیدن بیست وهفتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره)به استحضار می رساند که اینجانب ......................   کارگر مرکز مخابرات روستای............. جهت شرکت در مراسم عزاداری امام راحل در تعطیلات به تهران عزیمت نموده و پس از تجدید بیعت باارما نهای امام روز یکشنبه تاریخ 95/3/16جهت مراجعه به محضر مدیران محترم شرکت مخابرات همراه با دیگر همکاران جهت تقاضای اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و رفع دیگر مشکلات نیاز به یک روز مرخصی دارم لذا خواهشمنداست در این مورد دستورات مقتضی را صادر فرمایید.                                                              

بااحترام:کارگر مرکز مخابرات روستای........

.........

رونوشت:                    

اداره محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان.......

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ماوقع جلسه با مدیر کل روابط کار وجبران خدمت ومدیر کل رفاه شرکت مخابرات


بنام خدا
باعرض سلام وادب: درابتدا از مجموعه اداره کل روابط کاروزارت تعاون وکار مراتب تقدیر وتشکر راداریم.همانطور که مستحضریددرمورخ 9خرداد95رئیس ودبیرکانون آقایان هوشمندوقربانزاده وروسای انجمنهای صنفی استانهای لرستان،آذربایجانغربی وخوزستان:
 آقایان نوریمنش واسدی ،عظیم زاده ونصرتی وحسنکی جهت پیگیری مبحث طرح طبقه بندی مشاغل وقراردادموجودبه تهران عزیمت نمودند.که در ابتدا ی روز یکشنبه آقایان قربانزاده وهوشمند توانستند با چند تن ازنمایندگان مجلس ملاقات هایی راداشته باشند ونگرانیهای مستمرکارکنان مراکز مخابرات روستایی را به استحضارشان برسانند.سپس مبنی بر موعود مقرر جلسه95/2/4که یک ماه مهلت مطرح بودودر4خرداداین مهلت به پایان رسیده بودبه محضر مدیرکل ومعاونت ایشان دروزارت کارحضوریافتیم.که دراین ملاقات آقایان ابراز نمودندمادرمورخ 95/2/25نامه ای به شماره33297به مشاور محترم جناب مشیری ازباب اصلاح ارزیابی شغل برمبنای سوادوشرح وظایف نوشته ایم که نیزبه مدیریت رفاه مخابرات رونوشت زده ایم متاسفانه در تاریخ موعود از طرف کارگروه طرح طبقه بندی مشاغل شرکت مخابرات چیزی بعنوان اصلاحیه ارزیابی شغل تاکنون ارائه نشده وموارد دیگری نیز درجلسه بحث شدکه مستندات آن از طرف دبیر به معاونت روابط کار ارائه شد. وباتوصیه مدیرکل روابط کاردسته جمعی به اداره کل رفاه مخابرات نزد مدیریت محترم جناب مهندس زنگی رفتیم در یک ملاقات 2ساعته علت عدم ارسال طرح طبقه بندی مشاغل به وزارت کار راجویا شدیم ونیزنگرانیهای موجود کانون وهمکاران نسبت به ایرادهای قراردادوعدم واریزبیمه همکاران سطح کشور بعداز88وقبل از88ونیز مشکل همکاران روستایی تبدیل به شهر وهمکاران 88به بعدوعدم تحویل لوازم کارو.....را مطرح نمودیم که جناب مهندس زنگی درپاسخ ابرازداشتند ماطی همین هفته جلسه کارگروه طرح طبقه بندی شرکت رابرگزار خواهیم نمودوطرح را به وزارت کار تحویل خواهیم داد.ودربحث ایرادهای قراردادایشان ابراز داشتند که این قرارداد مورد تائیدوتوافق معاونت روابط وزارت کار وکمسیون صنعت ومعدن وچند تن ازنمایندگان مجلس بوده ومادرتغییر آن کاری نمی توانیم بنمائیم .

که بنده در پاسخ عرض نمودم اولاً این قرارداد مورد توافق نمایندگان کارگران واقع نشده و رییس فراکسیون کارگری مجلس جناب دکتر محجوب نیز این قرارداد راتاییدننموده اندضمن اینکه قراردادتوافق شده  باکمیسیون صنعت ومعدن قبل از قانون الحاقی ماده 83 بوده که به علت عدم اجرای قانون میسر نگردیده است ویکی از معایب محرز این قرارداد عدم پوشش طرح طبقه بندی مشاغل می باشد که از نظر ما این قراردادایراد قانونی دارد و قابل قبول نمی باشد.

وپیرامون همکارانی که بیمه آنها پرداخت نشده گفتند ازاستان مربوطه با بنده مکاتبه نموده ما قطعاً بیمه وحقوق معوقه آنهارا پرداخت می نماییم.وکسانیکه ازابتداشروع بکارمرکزشان روستایی بوده وبه شهر تبدیل شده با آنها قرارداد منعقد می نماییم وافراد88به بعد چنانچه در لیست ابتدایی بیمه باشند بستن قرارداد بلامانع است درغیر این صورت بایستی با شرکت تی سی تی قرارداد ببندند ویا رای دیوان عدالت اداری داشته باشندودیگر موارد را مشروط به صبر وتعامل نموده وایشان قول مساعدت وهمکاری مبتنی بر تعهد اخلاقی دادند ونیز ابراز نمودند این قرار دادعلی رغم تاریخ آغاز وپایان تازمان بازنشستگی شما ادامه خواهد داشت وقول میدهیم هیچ مشکلی بوجود نیاید مگر بدلیل بحث انضباطی، در پایان از محضر ایشان اینجانب تقاضا نمودم شمامشکل طرح طبقه بندی مشاغل را مرتفع نمایید تا حسن نیت شما برای همکاران ما تثبیت گردد مادرقبال برای دیگرموارد تعامل لازم را خواهیم داشت.درپایان جادارد از جناب مهندس زنگی جهت مهیا نمودن این جلسه ومهمان پذیری ایشان کمال تقدیر وتشکر راداشته باشیم .قابل ذکر است که مشکلات فوق الذکررا طی نامه ای به ایشان تسلیم نمودیم.سپس درساعت 15نزد مدیر کل روابط کار به وزارت کار رفتیم وماوقع جلسه را به اطلاع آن اداره کل رساندیم در این حین با مشاور محترم تلفنی تماس گرفته وایشان نیز ابراز داشتند بنده پاسخ نامه 95/2/25 آن ادراه کل رادرمورخ 28/2/95به شماره نامه95/2/1002به شرکت مخابرات ارسال نموده ام ومتعاقباً این نامه را به محضر آقای ظریفی آزاد ارائه خواهم نمود.درپایان جلسه بازهم مدیر کل محترم روابط کارابرازداشتند چنانچه شرکت مخابرات به تعهد خود مبنی بر قوانین کار عمل ننماید قطعا ماماده 50را اجرایی خواهیم نمودوموارد دیگری از باب راهکارمطرح شد که نمایندگان در جلسه مطلع شده ونیاز به نوشتن در سایت نمی باشداما از انجاکه ازمهر94این موضوع از طرف کانون وشورای هماهنگی بصورت جدی ومستمروباتعامل ودرچارچوب مقررات وقوانین وزرات کاروحتی بصورت حضوری حداقل ماهی دومرتبه پیگیری انجام می گرفته است.متاسفانه کارفرمای محترم همکاری مطلوبی نداشته وتوجه آنچنانی به مکاتبات وزرارت کارن
نموده است حال که شما عزیزان این کانون وشورای هماهنگی کشور رابعدازاین همه تلاش وزحمت مورد هجوم انتقادات خود قرارداده ومیدهیدومکرراً پیشنهاد مراجعه جمعی ازباب پیگیری به شرکت مخابرات ایران در تهران را می نمایید ومتحدالقول تصمیم دارید تادر روزیکشنبه 16خردادعزیمت نمائیم استدعا داریم اجازه دهید چنانچه تا پایان این هفته مشکل رامخابرات حل ننمود آن موقع این تصمیم راعملی نماییم .ازهمه همکاران عزیزی که مارادر سفر اخیر همراهی ومساعدت نمودند ونیز مدیرانی که در این سفر مارا پذیرفتند بویژه نمایندگان محترم مجلس آقایان سبحانی فر ومحجوب وآقای دکتر باستانی نماینده محترم تربت حیدریه کمال تقدیر وتشکرراداریم.در ضمن نامه 95/2/25 اداره کل روابط کار جهت مشاهده در فایل ذیل گذاشته میشود.

نامه اخیر وزارت كار به مشاور محترم طرح طبقه بندی مشاغل


با احترام:
کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات استان خراسان رضوی


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

واریز حقوق اردیبهشت95


بنام خدا

با عرض سلام وادب : به اطلاع همکاران عزیز میرسانیم که به علت وجود پاره ای از مشکلات حقوق دیروز واریز نشد ولی با پیگیریهای مکرر دبیر کانون با امور مالی استان این مهم  امروز محقق وحقوق واریز گردید.

کانون انجمنهای صنفی کارگری مراکزمخابرات استان خراسان رضویداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نمایش فیش حقوقی اردیبهشت ماه 1395 استان خراسان رضوی

بنام خدا

نمایش فیش حقوقی اردیبهشت ماه 1395 استان خراسان رضوی  محاسبه شده همكار 2 فرزند

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعلام موارد پیشنهادی جهت طرح در جلسه

بنام خدا

باسلام به استحضار همکاران محترم می رساند نظر به اینکه  طرح  پیشنهادی شرکت مخابرات جهت  این کارگران کاملا غیر منصفانه وبرمبنای واقعیتهای شرح وظایف ابلاغی ومدرک تحصیلی احراز شده همکاران نمی باشد و وزارت محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز آنرا نپذیرفته اند لذا چنانچه در دو روز آینده طرح جدید و در شان این کارگران ارائه نگردد براساس مصوبه کشوری در همایش اخیر جلسه آنلاین بین نمایندگان کشوری برگزار و برنامه های قابل انجام و اجرا بابت این مهم  تصمیم گیری و مشخص خواهد گردید .لذا از کلیه همکاران محترم تقاضا میشود موارد پیشنهادی خود را جهت طرح در جلسه مذکور تا پایان روز چهارشنبه به نمایندگان استانی خود اعلام فرمایند تا در جلسه تصمیم گیری و مصوبات از ان استفاده شود.


باتشکرکانون انجمن های صنفی کارگری مخابراتداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نتیجه اخیر ارزیابی طرح طبقه بندی مشاغل

بنام خدا
با عرض سلام وادب: مستند به پیگیریهای کانون توسط دبیر ازحوزه مدیر کل روابط کار وجبران خدمت وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی مبنی برجلسه 1خرداد نماینده محترم شرکت مخابرات با این مدیریت ابراز نمودند کارفرما طرح ارزیابی شغل کارکنان مراکز مخابرات روستایی رابنا بر وعده موعودبه این مدیریت در1خرداد ارائه نموده از آنجاکه کارفرمامدرک تحصیلی این قشر را سیکل در نظر گرفته ، وگروه افراد رابر مبنای حجم وظرفیت تلفنهای کارکن مراکز از 1تا5 ارزیابی نموده بود. که این موضوع وارزیابی مغایرباشرح وظایف وتحصیلات این کارکنان ونیز مغایر با گروه مدنظر وزارت کار بوده ومورد قبول  مدیر کل محترم روابط کار قرار نگرفت وجهت ارزیابی درست وبه حق به کار فرما مسترد وتحویل گردید تااینکه حداکثر تا پایان 4 خردادمشکلات طرح ارزیابی شده را مرتفع نموده ومجدد به وزارت کار تحویل نماید ضمناً این مدیریت محترم وزارت کار ابراز داشتند چنانچه کارفرما قصد اتلاف وقت نسبت به تاریخ موعود را داشته باشد قطعاً ماده 50 رااجرایی خواهیم نمود لذا به همین سبب از وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی وبویژه از مدیر محترم روابط کار وجبران خدمت ومعاونت محترم ایشان کمال تقدیر وتشکر را نسبت به این اقتدارشان داریم .

با احترام :کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات استان خراسان رضوی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic