اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

فعالیتهای كانون و نامه های پیگیری شده جهت روئیت شما همكاران عزیز 1395/08/29

بنام خدا

با سلام و ادب و عرض تسلیت اربعین حسینی و فرارسیدن ایام رحلت پیامبر خاتم و شهادت امام مجتبی ( ع ) و امام رضا  ( ع )
 تقدیم :
 به محضر همكاران محترم سطح كشور جهت اطلاع و استحضار فعالیتهای كانون مستند به مكاتبات و پاسخهای مكتوبه ذیلكانون انجمنهای صنفی مراكز مخابرات استان خراسان رضویداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پاسخ به سوالات مکرر همکاران سطح کشور از کانون

بنام ایزد منان


خدایا جهان پادشاهی تُراست                                 زما خدمت آید ، خدایی تُراست

پاسخ به سوالات مکرر همکاران سطح کشور از کانون

با عرض سلام و ادب ؛ از آنجا که تعداد زیادی از همکاران محترم از سطح کشور ، مکرراً پیرامون اعتراض شرکت مخابرات در دیوان ، در یکی دو روز اخیر از دبیر کانون سوال می نمایند ، وظیفه دانستیم بر حسب ادب بعد از پیگیری و بررسی های لازم ، پاسخی مطلوب و مقبول برای رفع نگرانی ها و تشویش خاطر همکاران عزیز عرض نماییم . همکاران محترم همانطور که مطلع هستید کانون و شورای هماهنگی کشور با تدابیری که در این هفت سال اخیر اندیشیده اند ، سعی نموده اند برای رفع مشکلات شما به صورت قانونمند و منطقی و بدون چشمداشت با تمام جدیت ، نتیجه مطلوبی را دریافت نمایند و با اعلام خبر خوش آنهم به صورت مستند به شما و خانواده محترمتان سرور و شادی و امید بخشند و گاهاً که در پیگیری ها و نظرات مسئولین مربوطه با مشکلات خاصی روبرو شده اند و یا در بیان مسئولین کلمات مایوس کننده ای شنیده اند ، آنرا در دریای صبر خود غوطه ور نموده و به همکاران منعکس نکرده اند و این سختی ها را با جان و دل پذیرا بوده اند تا اینکه با خبرهای ناخوشایند باعث یاس و ناامیدی عموم همکاران نشوند یا اینکه کارفرما را خرسند ننمایند و بر حسب ضرب المثل معروف ، آب در آسیاب دشمن نریختند.
به استحضار می رسانیم طی تماسهای برقرار شده با مدیر کل محترم روابط کار و مجموعه اداره کل روابط کار وزارتخانه ، آن مدیریت محترم و همکارانشان موضوع اعتراض و شکایت مخابرات نسبت به نامه اخیر ( دستورالعمل اداره کل روابط کار وزارتخانه ) به دیوان عدالت اداری را تکذیب و خبرهای گروههای تلگرامی باب این موضوع را به شکل مطرح شده ، رد کردند. شایسته است شما همکاران نیز به اینگونه شائبه ها دامن نزنید و نگران این موضوع نباشید.
قابل ذکر است اکثر مدیران کل تعاون و کار استانها ، مکمل نامه اخیر مدیرکل روابط کار با مدیرعاملان مخابرات استانها مکاتبه نموده اند تا مبحث قرارداد دائمی را اجرا و به صدور احکام اقدام نمایند ( از جمله مدیر کل محترم تعاون و کار استان خراسان رضوی به مدیرعامل مخابرات خراسان رضوی ) که در پاسخ ، مدیران مخابرات استانها ابراز نمودند با توجه به اینکه مدیریت مرکزی مخابرات، شرکت مخابرات ایران می باشد و ما دستورات شرکت مخابرات ایران را لازم الاجرا می دانیم ، بایستی شرکت مخابرات ایران دستورالعمل اخیر وزارت کار را جهت اجرا امر به دستور نماید . به همین سبب کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات روستایی اقدام به مکاتبه طی نامه ای به مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار نمود و در این نامه تقاضا نمود تا نامه اخیر ( دستورالعمل وزارت کار ) آن اداره کل را به مخابرات ایران نیز ابلاغ  نماید و مکمل این مکاتبه به صورت تلفنی نیز موضوع را پیگیری و هماهنگی نمود و جهت آگاهی مراجع ذیصلاح در ابراز نظر این دستورالعمل ، کانون مکاتبات قانونی و شایسته ای را انجام داده که بعداً به استحضارتان خواهیم رساند.
در ضمن کانون مبنی بر صحبت هفته گذشته در نظر دارد جلسه و پیگیری مثمرالاثری با توجه به هماهنگی های انجام شده، انجام دهد که به وقت خود به اطلاع افراد ذیصلاح و مورد نظر رسانده خواهد شد.

با تقدیم احترام ؛ کانون انجمنهای صنفی خراسان رضوی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه اداره تعاون ،کارورفاه احتماعی سبزوار به مدیریت مخابرات سبزوارومعاونت استانداری وفرمانداری سبزوار


بنام ایزد منان
http://s9.picofile.com/file/8273738534/untitled.bmpداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

(قابل توجه همکارانیکه پیرامون بیمه دستمزدماهانه سوال نموده اند)

بنام یگانه معبود هستی بخش


   با عرض سلام وادب وعرض تسلیت به مناسبت حضرت رقیه سلام الله علیها،به اطلاع میرساند طی پیگیریهای بعمل آمده ازسازمان تامین اجتماعی باتوجه به اینکه کارفرماحق بیمه کارگررانسبت به دستمزدکمتر واریز می نموده است،یک مقام آگاه اعلان داشته درحال حاضردرسیستم بیمه تامین اجتماعی نسبت به بهمن سال94(چهارده درصد)به حقوق دستمزدافزوده شده وبرهمان مبنابیمه کارگر(کارگزاران مخابرات روستایی)مبلغ یک میلیون وبیست ویک هزارتومان ماهیانه محاسبه میشود.درصورتیکه بازهم مخابرات بیمه این قشررابصورت واقعی واریز نمی نماید. 

   باتقدیم احترام:کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکزمخابرات روستایی خراسان رضوی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قابل توجه انجمنهای صنفی سطح کشور


به نام خداوند بخشنده مهربان
با عرض سلام و ادب و عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها ، به استحضار می رساند مسئولین محترم انجمنها و نمایندگان منتخب رسمی استانها مشکلات موجود در استانشان را بابت همکاران محترم در یک کاغذ A4 مکتوب و مرقوم نمایند و در سایت کانون ، سریعاً ارسال نمایند تا در جلسه پیش بینی شده کانون ، بتوانیم مشکلات ریز و درشت استانها را بررسی و راهکارهای لازم را ارائه نماییم .
در ضمن شماره موبایل رئیس و نایب رئیس انجمنها و نماینده منتخب استان خود را جهت ارسال پیامک در سایت کانون اعلام نمایید.
با تقدیم احترام ؛ کانون انجمنهای صنفی خراسان رضوی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دومین نامه پیگیری چگونگی پیشرفت کار طرح طبقه بندی مشاغل حوزه مدیرکل روابط کار


بنام خداوند هستی بخش

دومین نامه پیگیری چگونگی پیشرفت کار طرح طبقه بندی مشاغل حوزه مدیرکل روابط کار وزارتخانه با توجه به پیگیریهای مجدانه کانون که باعث تسریع کار خواهد بود.

http://s8.picofile.com/file/8273099550/11.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مصوبات جلسه کانون مورخ ۹۵/۸/۱۰


بسم الله الرحمن الرحیم
مصوبات جلسه کانون مورخ ۹۵/۸/۱۰ 
با عرض سلام و ادب و عرض خسته نباشید به محضر تمامی همکاران محترم ، به ویژه نمایندگان فعال کشوری که کماکان پیگیر رفع مشکلات همکاران میباشند. جادارد از همه مسئولین انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات سطح کشور و نمایندگان منتخب فعال استانها که فاقد انجمن هستند تشکر نماییم به جهت آنکه علیرغم انتقادات و پیشنهادات، همگام باسیاستهای کانون و شورای هماهنگی کشور بودند. به همین سبب وظیفه میدانیم بخشی ازمصوبات جلسه اخیر کانون را که همه خواهان اطلاع از آن میباشند ، برحسب نیاز فضای مجازی و افکار عمومی به اطلاعتان برسانیم.
۱- مبحث نامه اخیر روابط کار وزارتخانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نتیجه بر آن شد چنانچه شرکت مخابرات به این نامه جامه عمل نپوشد قطعاً بعد از اتمام حجت برعلیه کارفرما، نسبت به حقوق و مزایای ایجاد شده طرح دعوی صورت پذیرد که چگونگی این مهم درجلسه آتی بصورت اکمل به اطلاع نمایندگان استانی رسانده خواهد شد.
قابل ذکراست نمایندگان محترم استانی نامه اخیر وزارت کار را به اطلاع استانداریها و فرمانداریها و .... حتماً برسانند.
۲- مبحث طرح طبقه بندی مشاغل مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که مطلع هستید طرح مذکور از باب تطبیق شغل مبنی بر قول طراح محترم بصورت محاسبه کامل تا نیمه آبان تحویل وزارت کار خواهد شد. همکاران محترم به این نکته مهم توجه نمایند که کارفرما مکلف است طرح را از زمانی که برای دیگر کارکنان مخابرات اجرایی نموده (بعد خصوصی سازی) منطبق بر گروه معین شده برای ما نیز اجرا و محاسبه نماید. در غیر اینصورت میتوانیم مطالبه احقاق حق در ادارات کار را به سهولت داشته باشیم.
۳- همکاران بزرگوار مباحث دیگری مبنی بر پیشنهادات و انتقادات و خواسته های شما در این جلسه مطرح شد و نظرسنجی گردید تا اینکه اشکالات ریز و درشت همکاران در استانهای مختلف کشور که متفاوت میباشد و کارفرما نیز متفاوت عمل می نماید مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی بصورت قطعی در کانون مصوب شد که برحسب احتیاط ابراز آن درفضای مجازی شایسته نبوده و مقرر شد کانون در آینده نزدیک جلسه ای را در یکی از استانهایی که حضور همه عزیزان نماینده میسر می باشد در یک روز تعطیل، برگزار نماید و دعوت بعمل آورد تا بصورت حضوری مصوبات و دستور کار وتصمیمات و.... به جهت هماهنگی لازم در سطح کشور به اطلاع شما نمایندگان محترم رسانده شود. قابل ذکر است جهت دعوت واعلان مکان و تاریخ جلسه، مسئولین محترم انجمنهای صنفی و یا شوراهای کارگری اسامی دو نفر از هر استان را با ذکر شماره همراه ، به اطلاع کانون تا پایان روز  ۹۵/۸/۱۳ برسانند. در ضمن استانهایی که فاقد انجمن و شورای کارگری میباشند صورتجلسه نماینده منتخب استان خود را که حداقل با تایید ۵۰ درصد از همکاران استانشان میباشد ، به کانون اعلان تا به آن عزیزان اطلاع رسانی لازم انجام پذیرد. جلسه مذکور برای هم اندیشی و همفکری و بررسی مشکلات استانها و رفع آن خواهد بود.

با احترام: کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات استان خراسان رضویداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سخنگوی شرکت مخابرات: تعیین تکلیف تلفن های ثابت بدون کارکرد آغاز شد


سخنگوی شرکت مخابرات:  تعیین تکلیف تلفن های ثابت بدون کارکرد آغاز شد

سخنگوی شرکت مخابرات ایران از آغاز تعیین تکلیف تلفن های ثابت بدون کارکرد با اعمال حق حداقل کارکرد و یا برگشت آن به مخابرات خبر داد.

دکتر زارعیان در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان امسال شماری از تلفن های بدون کارکرد به مخابرات برگشت داده شوند و این شرکت بتواند آنها را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران دوم تیرماه امسال درباره متعادل سازی تعرفه های تلفن ثابت اعلام کرد تعرفه درون استانی تلفن ثابت از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش یافته و مبلغی به عنوان حداقل کارکرد شامل ۲۰۰ دقیقه برای مناطق روستایی و ۳۳۰ دقیقه برای شهرها تعیین شده است.

به گزارش ایرنا، سخنگوی شرکت مخابرات ایران نیز با تایید پیاده سازی این تعرفه ها گفت: اکنون نزدیک به ۶ میلیون تلفن ثابت بدون کارکرد در سطح کشور وجود دارد و اجرای مصوبه ۲۳۷ رگولاتوری می تواند شمار قابل توجهی از این تلفن ها را برای مصرف به مخابرات برگرداند.

دکتر زارعیان ادامه داد: مبلغ تعیین شده در مصوبه رگولاتوری چندان قابل توجه نیست و شاید بر برگشت دادن تلفن های بدون کارکرد تاثیر چندانی نداشته باشد؛ گرچه بی تاثیر نیز نخواهد بود.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: اجرای این مصوبه سبب شده است شماری از کسانی که بیش از یک خط تلفن در اختیار داشته اند نسبت به برگشت دادن آنها اقدام کنند.

دکتر زارعیان بیان کرد: اجرای این مصوبه اگر حتی به برگشت ۱۰ درصد تلفن های بدون کارکرد بینجامد به شرکت مخابرات ایران کمک می کند این تلفن ها را زودتر به متقاضیان بدهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چند روز پیش اعلام کرد: اکنون نزدیک به هشت میلیون تلفن ثابت در سراسر کشور وجود دارد که هیچ استفاده ای از آنها نمی شود، در حالی که شرکت مخابرات بارها اعلام کرده است اگر مردم به این نوع تلفن ها نیاز ندارند به مخابرات برگشت دهند تا به دیگران واگذار شود.

دکتر واعظی افزود: پیش از این به دلیل دولتی بودن شرکت مخابرات این نوع خط های تلفن هزینه ای به همراه نداشت اما اکنون بررسی شده است هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت قابل توجه است؛ چه از آن استفاده شود و چه نه.

وی  ادامه داد: تصمیم گرفته شد برای جبران این هزینه ها در شهرهای بزرگ ۱۴ هزار و ۸۵۰ ریال و در روستاها ۹ هزار ریال به عنوان حق کارکرد از خط های بدون کارکرد تلفن گرفته شود، بنابراین کسانی که خط اضافه دارند و استفاده نمی کنند یا باید آن را برگردانند یا باید حداقل هزینه را بپردازند.
کد خبر: 3601
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اطلاعیه شرکت مخابرات ایران در خصوص پرسنل شركت های پیمانكاری


‎اطلاعیه شرکت مخابرات ایران در خصوص پرسنل شركت های پیمانكاری

اگرچه هر سازمانی در مجموعه ای از مؤلفه های سخت افزاری و نرم افزاری تعریف می شود که هریک از آنها در دست یافتن به اهداف آن سازمان نقشی را ایفا می نمایند ؛ اما ، بی هیچ تردیدی نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین مؤلفه ها ، مؤثرترین نقش ها را برعهده دارد .

برهمین اساس ، مدیران شرکت مخابرات ایران از دیر باز هرگونه توفیق در این شرکت و از آن جمله ، توسعه و تجهیز روز افزون شبکة مخابراتی کشور را مرهون نیروی انسانی ،اعم از کارکنان  رسمی و پرسنل پیمانكاران خود دانسته و بیشترین توجه خویش را بر آن ، معطوف داشته است . از این روی ، رضایتمندی یکایک نیروی انسانی شاغل در این شرکت را به گونه ای مستمر مورد نظر قرار داده و در اجابت تقاضاهای قانونی و منطقی آنها ، تمامی توان خود را به کار برده است .

با این حال و با درک دغدغه های همیشگی نیروهای پیمانکاری و به اصطلاح بخش خصوصی ، توجه آنان را به نکات زیر جلب می نماییم :

1- شرکت مخابرات ایران مانند هر سازمان دیگری بخش عمده ای از كارهای خود را برون سپاری كرده است و پیمانكاران  این شركت ملزم به اجرای قوانین مصوب و تبعیت از آنها بویژه  « قانون کار »  می باشند  . لذا شرکت مخابرات ایران آماده است همه درخواست ها را بررسی و چنانچه حقی از كسی ضایع شده باشد با دقت پیگیری و پاسخگو باشد .

2-  طرح موضوع رسمی و یا قرارداد شرکتی شدن این همکاران ارجمند ، متأسفانه ، نه وجاهت قانونی داشته و نه ، امکانپذیر است و لذا نباید انتظاری فراقانونی داشته باشند . همکاران محترم پیمانکاری توجه کنند که کل ساختار سازمانی شرکت مخابرات ایران کمتر از 23 هزار نفر است . علی ایحال این شرکت در چهارچوب ساختار سازمانی و مجوزهای قانونی در زمان مناسب نسبت به جذب نیروهای مرتبط اقدام خواهد کرد.

3- شرکت مخابرات ایران عزم آن دارد تا در آینده و به هنگام جذب نیروی انسانی جدید ، آن گروه از همکاران گرامی پپمانکاری و قراردادی را که از تخصص و توانمندی مورد نیاز این شرکت برخودار بوده در اولویت استخدام خود قرار دهد .  و براساس یک فرایند کاملاً قانونی و حقوقی نسبت به جذب آنان اقدام کند .


کد خبر: 3594


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پاسخ به همکارانی که باب نامه اخیر وزارت ارتباطات به وزارت کار سوال نموده اند


بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و ادب
از آنجا که نامه اخیر وزارت ارتباطات همکاران محترم کارکنان مراکز مخابرات روستایی را نگران و مشوش نموده است بر حسب دستور کانون و شورای هماهنگی ، اینجانب قربانزاده دبیر کانون موظف شدم بعد از بررسی و پیگیری لازم از کارشناسان وزارت کار و ... نتایج مطلوبی را دریافت نمایم که به محضرتان ارائه می نماییم .
اولا همکاران محترم؛ نامه مذکور هیچ ارتباطی با وضعیت استخدامی مبتنی بر قانون ویژه و خاص ( ماده ۸۳ ) کارکنان مراکز مخابرات روستایی نداشته و ندارد و کاتب نامه نظرش این قشر نبوده است . قابل ذکر است که همکاران محترم به اینگونه موارد توجه نکرده و دامن نزنند و بهتر است قبل از نشر اینگونه مکتوبات ، مشورت لازم را داشته باشند تا باعث تشویش و نگرانی و تضعیف روحیه همکاران نشوند.
ثانیا نظر به اینکه کارگزاران ( یا کارکنان ) شرکتهای واسطه ای پیمانکار ( TCT و ... ) که حدود ۴۰ هزار نفر می باشند و در ساختمانهای شرکت مخابرات کار مخابراتی انجام می دهند ، اخیرا در هیات های حل اختلاف ، بابت طرح طبقه بندی مشاغل طرح دعوی نموده اند و موفق به دریافت رای لازم الاجرا گردیده اند و مازاد بر آن در شهریور ماه ۹۵ به جهت احقاق حق و رعایت عدالت کاری در جلوی مجلس شورای اسلامی تجمع و تحصن نموده اند و گویا شرکت مخابرات قبول نموده است که با این قشر قرارداد مستقیم در چهارچوب قانون کار منعقد نماید ، باعث نگرانی شرکت مخابرات شده که اقدام به اینگونه مکاتبات برای این قشر نموده است .
اما دوستان من ؛ در نظام جمهوری اسلامی و قانون کاری که بر پایه شرع اسلام تصویب گردیده است ، کارفرما همانگونه که برای کارگر ساده طرحی را مطابق آن تهیه و اجرا می نماید ، مکلف است تا نسبت به افراد با سواد و تحصیلکرده و مطابق با شغل و شرح وظیفه ، طرح طبقه بندی شایسته ای را ارائه و اجرا نماید تا بدینوسیله قسط و عدالت پویا و قابل لمس باشد تا باعث اعتراض و تحصن کارگران در مقابل کارفرما نشود. درست است که تکنولوژی پیشرفت نموده و شرکت مخابرات می تواند با نیروی انسانی کمتر ، شاید کار مطلوبتری را ارائه نماید و تعدیل نیرو داشته باشد و قانوناً مجاز است . اما نه اینکه طرح طبقه بندی مشاغل را بر پایه موارد قانونی ( شغل ، شاغل ، سواد ، شرح وظایف ) انجام ندهد و توجه ننماید و به این دلیل مطرح شده عدم اجرای قانون را خواهان باشد.
جهت رفع شبهه ، کارگزار به فردی گفته می شود که واسطه بین کارفرما و پیمانکار می باشد که شاید هدف مخابرات از بیان کارگزار ، همان کارگران پیمانکاری شرکتهای واسطه ای بوده است و نه کارگران مراکز مخابرات روستایی که از ابتدای کار ، مبتنی بر مصوبه مجلس ، آرای حل اختلاف ادارات کار و دیوان عدالت اداری ، کارگر بودنشان محرز شده است.
با تقدیم احترام : کانون انجمنهای صنفی مخابرات خراسان رضوی و شورای هماهنگی کشور http://s8.picofile.com/file/8272605450/000000000.jpg
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه اداره کل تعاون وکارخراسان رضوی به مدیرعامل محترم مخابرات استان خراسان رضوی

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و ادب و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد علیه السلام ؛ به اطلاع همکاران محترم می رسانیم که اداره کل تعاون و کار خراسان رضوی نامه اجرایی مدیر کل روابط کار وزارتخانه را جهت اجرا به مدیریت مخابرات استان خراسان رضوی ابلاغ نمود که مستندا نامه آن اداره کل جهت مشاهده شما عزیزان ارائه می گردد .
همکاران محترم ؛ کما فی السابق پیگیر اجرای نامه فوق الذکر و پرداخت حقوق از حوزه اداره کل رفاه شرکت مخابرات ایران گردیدیم که احدی از کارشناسان آن اداره کل منطبق بر قانون ابراز نظر نمی نمود . شاید اینکه مخابرات هنوز هم در صدد قانون گریزی و عدم اجرا می باشد . به همین سبب با اداره کل روابط کار ارتباط برقرار نمودیم که یکی از کارشناسان ارشد و صاحبنظر آن اداره کل ابراز داشتند که نامه ای به شرکت مخابرات ایران نیز ارسال خواهیم کرد و چنانچه کارفرما ( شرکت مخابرات ) از اجرای آن سرپیچی نماید ، چگونگی اجرا را به کانون کارگران اعلام خواهیم نمود . اما مدتی منتظر باشید تا پاسخ مدیران کار را مخابرات ارائه نماید. باز هم از توصیه ها و رهنمودهای دلسوزان قشر کارگر سپاسگزاری می نماییم.
با تقدیم احترام کانون انجمنهای صنفی خراسان رضوی

http://s9.picofile.com/file/8272600400/photo_2016_10_29_08_36_21.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قابل توجه همکاران محترم درسطح کشور


بسمه تعالی
با عرض سلام و ادب و عرض تبریک و خسته نباشید به تمامی همکاران محترمی که قدماً، لساناً، مالی و جانی و حتی با دعای خیرشان در جای جای کشور ، همکاری و همیاری لازم را داشته و دارند تا نمایندگان شما در این عرصه نابرابر دستاوردهای مطلوب و مقبولی را کسب نمایند و به شما و خانواده های چشم انتظارتان بر حسب ادب تقدیم نمایند و جا دارد از همه عزیزانی که با پیامها و نوشته های تقدیرشان در گروههای تلگرامی و سایت ها باعث وحدت و همدلی و انرژی مثبت بر حسب انصافشان می باشند مراتب تشکر را داشته باشیم چرا همه این دستاوردها مدیون وحدت و همدلی و صبوری و گذشتهای به موقع و عملکرد کارشناسی و قانونمندانه بوده است . همکاران عزیز همانطور که مطلع هستید شرکت مخابرات بعد از مصوبه مجلس مکررا اصرار به انعقاد قرارداد موقت ( دارای تاریخ شروع و پایان ) را داشت و گاهاً بعضی از مدیران روابط کار و همکاران لیدر این موضوع را به انحاء مختلف تایید می نمودند که مستندات آن موجود است و دوستان در بیانیه هایشان مطرح می نمودند . اما با توکل به ایزد منان و توسل به ائمه اطهار و با رهنمودهای کارشناسان مشاور عزیز ، کانون با هماهنگی های لازم با فعالان شورای هماهنگی کشور به دلیل قانون گریزی مخابرات و ابهام اجرای مصوبه ، اقدام به عملی کارشناسی و کاربردی نمود . یعنی اینکه اقدام به مکاتباتی در قالب شکوائیه از باب چگونگی انعقاد قرارداد و طرح طبقه بندی مشاغل و ... در طرح چند سوال به معاونت روابط کار وزارتخانه نمود که مستندات آن ، به وقت خود به رویت شما رسانده شد و پیگیریهای مجدانه لازم در پایتخت به موقع برحسب نیاز ، همراه با مشاور و وکیل، برای توجیه کارشناسان اداره قوانین مجلس ، انجام پذیرفت و اکنون ثمره این محصول که چند روز قبل به عنوان خبر خوش به شما عزیزان ، وعده نموده بودیم ، همین نامه اجرایی اول آبان ۹۵ مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار بود که به محضرتان ارائه و تقدیم گردید. آنگاه که مخابرات کوچکترین دستورالعمل ابهام دار و مغایر با قانون را دریافت می نمود، با تمام قوا فرافکنی می نمود و کانون و کارگران مراکز مخابرات را متهم به زیاده خواهی می نمود. حالا که مازاد مصوبه مجلس و نظر مشورتی معاونت قوانین مجلس ، نامه مدیرکل روابط کار که مراد از نظر مشورتی مجلس را در قالب اجرا به ادارات کار استانها اعلام و ابلاغ نموده و موجود است و حتی دستورالعملهای اخیر آن وزارتخانه را ملغی نموده ، تمامی شما فعالان، همکاران، مسئولین انجمنها و کانون ، مکلفید تصویر نامه مهم که اتمام حجت نموده است را به مسئولین محترم (استانداریها، فرمانداریها، بخشداریها و ادارات کار شهرستانها) و سازمانهای امنیتی طی نامه ای ارائه و ارسال نموده و حقانیت خود را ( اینکه قرارداد ما بایستی دائمی باشد و حقوق و مزایای معوقه ما بایستی واریز شود ) به صورت حضوری ، توجیه نمایید. تا دیگر شرکت مخابرات ، همچون گذشته ابهامی وارد ننماید و در صدد ایجاد شبهه و اِن قُلت برنیاید . دوستان بزرگوار، از نظرات شما باب ادامه کار، سپاسگزاریم . اما آگاه باشید که کانون بعد از دریافت پاسخ نامه کتبی و رسمی خود از وزارت کار، اقدامات لازم و شایسته و قانونی را که در دستور کار خود دارد ، قطعا هم به اطلاعتان خواهد رساند و هم انجام خواهد داد . مَخلَصِ کلام باب تذکر ؛ قرارداد دائم یعنی صدور احکام کارگری و الزامی به انعقاد و یا تمدید قرارداد نبوده و نمی باشد که صدور احکام ، تمام مزایا و رفاهیات کارگر را همراه داشته و کارفرما مکلف به اجرای آن می باشد . قابل ذکر است همکارانی که در هیات های حل اختلاف ، طرح دعوی نموده بودند ، چه صدور رای داشته یا نداشته ، مبحث حقوقی پرونده خود را جدی تر پیگیر و در اجرای آن کوشا باشند و تمامی نکات صادره در رای که برای اجرا، به اجرای احکام رفته به صورت اکمل اجرایی نمایند تا در این مسیر بعداً دچار مشکل نگردند. بر حسب مثال همکاری که رای اداره کار را اجرا نموده و قسمت مطالبات نقدی را دریافت نموده ، بحث ابقای به کار را نیز قانونی پیگیر باشد نه اینکه بی تفاوت بگذرد . از همه شما عزیزان استدعا داریم ما را از دعای خیرتان فراموش نفرمایید تا اینکه به عمل و فعالیتمان مغرور نشویم و شیطان درونمان بر ما چیره نگردد و اینهمه زحمت خدای نکرده تبدیل به ریا و عمل شیطانی نشود. این دستاورد بزرگ که موهبتی الهی می باشد و هدف والای همه ما بوده است ، ثمره شیرین تلاش همه و همه ما می باشد و نه یک فرد یا چند تن . که اگر اینگونه بیندیشیم انصاف نبوده و مقبول درگاه او قرار نخواهد گرفت.

بااحترام کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکزمخابرات استان خراسان رضوی

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشکر از تمامی دست اندرکاران عزیز 1395/08/02

بسم الله الرحمن الرحیم
 نَصْرِ اللَّهِ یَنصُرُ مَن یَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِیزُ الرَّحِیمُ .
هر كه را بخواهد یارى میكند و اوست ‏شكست‏ ناپذیر مهربان

سلام همکاران ارجمند درسطح کشور :
 موفقیت کسب شده را محضر همه شما بزرگواران تبریک عرض می نماییم ، انتظار و امید دو عنصر اساسی برای ایجاد انگیزه در انسان است ، قرآن نیز با بهره‌گیری از این دو عنصر، مسلمانان را به انتظار برای فرا رسیدن وعده الهی بر پیروزی خود دعوت کرده است.
اکنون که به لطف پروردگار شاهد بهترین نتیجه و شایسته ترین پاداش به زحمت کشانی که سالهای زیادی از عمر خود را صرف خدمت به مردم شریف مرز و بوم خود نموده اند می باشیم جای دارد در ابتدا از نمایندگان و منتخبین عزیز خانه ملت و در صدر آن از معاونت محترم قوانین و اداره کل محترم قوانین مجلس شورای اسلامی ومعاونت محترم روابط کار وزارتخانه ومدیر کل محترم روابط کار وزارت ومعاونین محترم جناب هاشمی نژاد و سرکار خانم رحمتی تقدیر نماییم .
عزت ، سربلندی و سلامتی شما سروران را از خداوند منان خواستاریم .
بدون شک  بی شمارند دستان برافراشته ای که همواره دعای خیرشان همراه شما می باشد ، امروز دستان تهی خود را برای کانون محترم ،شورای هماهنگی محترم، انجمن های محترم صنفی و کلیه فعالین ارجمند در سطح کشور به ویژه دبیر کانون خراسان رضوی برافراشته و از دریای بی کران رحمت واسعه الهی بهترینها را برایشان آرزومندیم و صلواتی از خلوص نیت برایشان نثار می داریم.
همراهان گرامی دستاورد کسب شده تقدیم به خانواده های همه شما عزیزان وهمکاران ارجمند .
دعای خیرهمه ما نیز همراه مشاور محترم جناب مهندس رشیدی می باشد که زحمات بی شائبه ایشان بر هیچ کدام از ما پوشیده نیست . خداوندا به سلامت دارش.
در انتها خاطر نشان می کنیم  اگر چه که چند صباحی بعداز مکاتبه کانون جهت کسب تکلیف و تلاش جهت تثبیت حقوق واقعی کارگزاران که اندکی به طول انجامید عده ای از همکاران عجله نموده و کانون را در معرض اتهام قرار دادند وحتی شماری از یاران موافق نیز در مسیر، لغزش نموده و با اعتراض ، رنجش خاطری را مسبب گردیدند .
 اما حالا که نتیجه نهایی و به حق آشکار گردیده همه ما در مقام عذر خواهی برآمده و از دست اندرکاران دلجویی می نماییم وامیدواریم که کارفرمای محترم از قانون تمکین نموده و بیشتر اهدافشان در راه ساماندهی و رفع نارضایتی باشد تا اذیت و آزار این فرزندان انقلاب .
 امید آنکه خداوند توفیق بدهد افراد زحمتکش همچنان بی منت با اراده آهنین و گامهای استوار خویش در این راه قدم برداشته و تا مقصد نهایی همراه هم باشیم .
ان شاء الله.

بااحترام: کارگران مراکز مخابرات روستایی خراسان رضویداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فیش حقوقی مهر 95 جهت روئیت و اطلاع همكاران خراسان رضوی

بنام خدا

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه جناب ظریفی ازاد به مدیران كل محترم تعاون و كار استانها 1395.08.01

بنام خدا

باسلام وادب واحترام:این پیروزی بزرگ برهمه کارگزاران رنج کشیده مبارک وتهنیت بادتقدیم ازطرف کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکزخراسان رضوی وشورای هماهنگی کشورداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic