اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

ما حصل پیگیریهای اخیر کانون و شورای هماهنگی کشور مورخ ۹۵/۹/۲۹ و ۹۵/۹/۳۰


بسم الله الرحمن الرحیم
انا فتحنا لک فتحا مبینا
ما حصل پیگیریهای اخیر کانون و شورای هماهنگی کشور مورخ ۹۵/۹/۲۹ و ۹۵/۹/۳۰
با سلام و درود به محضر یکایک همکاران محترم و طلب توفیقات روزافزون از خداوند منان برای شما عزیزان ، به اطلاع همکاران بزرگوار می رسانیم در طی دو روز اخیر کانون به همراه شورای هماهنگی کشور طی دو جلسه با وزارت تعاون و کار و مدیریت صنعتی توانست طرح موجود را رویت و سپس از مدیریت صنعتی به وزارت کار ارائه نماید . همانطور که در فضای مجازی در روزهای قبل همکاران محترم و پیگیر ، مطالبی را از چگونگی طرح از بیان مشاور طراح مدیریت صنعتی ابراز نمودند ، این کانون و شورای هماهنگی نیز از مطالب مذکور کاملا آگاه بوده و به همین سبب فی الفور تصمیم به پیگیری و عزیمت به تهران را در دستور کار قرار دادند تا بتوانیم علاج واقعه را همچون گذشته قبل از وقوع انجام دهیم که به شکرانه ایزد منان خوشبختانه توانستیم مدیر کل محترم مدیریت صنعتی و حراست آن سازمان را از چگونگی کار ، آگاه نماییم . در این حین متاسفانه بر اثر برخورد نامطلوب و بداخلاقی طراح ، اصطکاکی بین ما و ایشان بوجود آمد که مجبور به ارسال فوری طرح به وزارت کار شدند (عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد) . و اما مخلص کلام اینکه در جلسه دوم امروز در وزارت کار که طرح ارائه شده توسط حوزه مدیریت روابط کار وزارتخانه بررسی گردید گروههای اعلام شده ی ۳ و ۴ و ۵ ، مردود اعلام گردید که این ماحصل همت کانون و شورای هماهنگی بود . به همین سبب در امتداد اجرای قانون مقرر شد طراح سازمان مدیریت صنعتی فوری به وزارت کار دعوت و مجدداً طرح را بازبینی نماید و با توجه به احراز بودن مدرک تحصیلی (دیپلم) گروه ۶ و ۷ اصلاح گردد . این موضوع از باب زمانی حداکثر در پروسه ۱۰ روزه بازبینی و انجام گیرد و بدون اتلاف وقت از طرف مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارتخانه به مدیران کل تعاون و کار استانها ابلاغ گردد . قابل ذکر است که این طرح به همراه تطبیق صورت گرفته و تاکید بر انعقاد قرارداد دائمی اعلام و ابلاغ خواهد شد که همکاران را در چگونگی بهره وری از طرح ابلاغ شده مطلع خواهیم نمود . لذا وظیفه میدانیم از تمامی همکارانی که در این مسیر ما را یاری و مساعدت نمودند به ویژه همکاران محترم استانهای لرستان (نوریمنش) ، هرمزگان (زارعپور و محبی) ، آذربایجان غربی (عظیم زاده) ، آذربایجان شرقی (ایلخانی) و خراسان رضوی (کانون ؛ قربانزاده و علایی) و حوزه مدیرکل محترم روابط کار و جبران خدمت وزارت کار سپاسگزاری نماییم . در ضمن با توجه به حساسیت موضوع نسبت به زمان مربوطه از تمامی همکاران محترم فعال و انجمنها و نمایندگان همکاران در سطح کشور استدعا داریم چنانچه قصد پیگیری دارند ، همکاری و همفکری لازم را با یکدیگر داشته و از هرگونه اختلاف نظر جداً خودداری فرمایند تا گزکی به دست کارفرما که آرزوی همیشگی اش اختلاف انداختن بین این قشر بوده است نگردد . از همه سپاسگزاریم .
با تقدیم احترام ؛ کانون و شورای هماهنگی

http://s9.picofile.com/file/8279275400/photo_2016_12_20_14_56_42.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پاسخ به همکاران پیرامون موضوع اخیر انتقال شرکت مخابرات از خصوصی به دولتی

بسم الله الرحمن الرحیم
پاسخ به همکاران پیرامون موضوع اخیر انتقال شرکت مخابرات از خصوصی به دولتی
با سلام و درود و آرزوی توفیقات روز افزون و تبریک و تهنیت ویژه به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت رسول اکرم حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و هفته وحدت به محضر تمامی مسلمانان جهان اسلام و شما همکاران محترم
از آنجا که مبحث مشکلات بوجود آمده بین سازمان خصوصی سازی و شرکت اعتماد مبین نگرانی و سوالات و تفسیرات متعدد بین همکاران محترم ایجاد نموده است ، عرض می داریم این اتفاق مهم و بزرگ ابعاد مختلفی را پیش رو خواهد داشت که نیاز مبرم به نظریه کارشناسان مشاور با حضور اعضای فعال کشوری و انجمنها و کانون را دارد که بایستی فوری و فورس ماژور برگزار و تشکیل گردد تا تمام نقاط ریز و درشت محاسن و معایب آن بررسی و پیش بینی گردد. همکاران عزیز؛ مبنی بر ادعای سازمان خصوصی سازی که می تواند واگذاری مخابرات از دولتی به شرکت اعتماد مبین (این معامله) را فسخ نماید انتظارات متفاوتی در ادامه این عمل به نظر می رسد . از جمله سازمان خصوصی سازی می تواند شرکت اعتماد مبین را حذف و شرکت دیگری را جایگزین نماید و یا اینکه شرکت مخابرات را کاملا به دولت واگذار نماید که چنانچه این قضیه اتفاق افتد ما کارگران مراکز مخابرات کارگر شرکت مخابرات ایران که دولتی شده است می باشیم که قطعا بایستی خیلی دقیق موارد ادامه کار را بررسی و پیگیری نماییم . چرا که دولت همچون دیگر سازمانهای دولتی می تواند راهکارهای متفاوتی را برای جلوگیری از بزرگ شدن بدنه دولت (شرکت مخابرات ایران) ارائه نماید . بر حسب مثال اعلام دارد کسانی که ۲۰ سال سابقه دارند می توانند بازنشسته شوند و یا پیشنهاد بازخریدی بدهد و یا برای مدیریت نمودن مراکز هر چند مرکز را با هم تجمیع کند و ... لذا آنچه به ذهن ما (کانون) می رسد این موارد است و شاید موارد دیگری که در جلسه مشاوره حاصل خواهد شد که شاید مطرح نمودنشان در این زمان زود بوده و نیاز به تدبیر و اندیشه بیشتر می باشد لذا به هر صورت برای ما کارکنان مراکز مخابرات روستایی جای نگرانی نبوده بلکه نیاز به اتحاد و وحدت و همدلی برای ادامه راه و انتخاب مسیر مطلوب و درست می باشد و همچون گذشته تلاش و کوشش نماییم و از هیچگونه پیگیری دریغ ننماییم .
کانون و شورای هماهنگی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جزئیات فسخ قرارداد واگذاری مخابرات ایران

پوری حسینی در گفت‌وگو با فارس تشریح کرد

خبرگزاری فارس: جزئیات فسخ قراداد واگذاری مخابرات ایران/ چک‌های برگشتی به 1000 میلیارد تومان رسید
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه فسخ قرارداد واگذاری مخابرات ایران 12 روز قبل رخ داده،‌ عنوان کرد: به دلیل عدم پرداخت 2 یا 3 قسط از سوی اعتماد مبین و برگشت خوردن نزدیک به 1000 میلیارد تومان چک این قراداد فسخ شد.

میرعلی اشرف عبداله پوری‌ حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ ضمن تشریح جزئیات فسخ قرارداد واگذاری بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران به شرکت توسعه اعتماد مبین گفت: این قرارداد حدود 12 روز قبل به دلیل عدم ایفای تعهدات خریدار بلوک کنترلی مخابرات ایران پس از گذشت نزدیک به 7 سال از این واگذاری فسخ شده است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه رقم چک‌های برگشتی خریدار بلوک کنترلی سهام مخابرات ایران به حدود 1000 میلیارد تومان رسیده است، عنوان کرد: جمع این چک‌ها به 5 یا 6 فقره رسیده که مربوط به 2 یا 3 قسط آخر این واگذاری بوده است.

به گفته وی با توجه به عدم ایفای تعهدات خریدار و اظهار ناتوانی از پرداخت اقساط چاره‌ای برای سازمان خصوصی‌سازی برای فسخ قرارداد واگذاری مخابرات ایران (سهامی عام) باقی نماند و اکنون این واگذاری فسخ شده تلقی می‌شود.

وی در برابر این پرسش فارس مبنی بر اینکه با توجه به فسخ قرارداد آیا امکان تداوم تملک این دارایی از سوی توسعه اعتماد مبین درصورت وصول چک وجود دارد، پاسخ داد: هم اکنون پس از طی مراحل اداری باید بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات دوباره به هیات واگذاری رفته و ضمن بررسی مجدد قیمت پایه هر سهم و ارزش‌گذاری این دارایی مجدد برای عرضه در بازار آگهی شود که در این زمینه به احتمال فراوان سازمان خصوصی‌سازی در بلوک‌های 17 درصدی این دارایی‌ را عرضه خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: گرچه توسعه اعتماد مبین می‌تواند در صورت پاس کردن چک‌ها همچنان تملک خود بر این دارایی را ادامه دهد، اما برای این موضوع باید به هیات داوری مراجعه کنند.

وی در برابر این پرسش که با فسخ قرارداد واگذاری بلوک کنترلی سهام مخابرات ایران تکلیف شرکت‌های تابعه‌ای آن از جمله ارتباطات سیار ایران و شرکت‌های مخابراتی استانی چیست، گفت: سازمان خصوصی‌سازی براساس آنچه که واگذار شده تصمیم‌ گرفته و با شرکت‌های تابعه مخابرات از جمله همراه اول و یا در شرکت‌های سرمایه‌پذیر آن کاری ندارد، بنابراین مطابق با قانون تجارت با مخابرات ایران رفتار خواهد شد.


تهران- ایرنا- مشاور مدیرعامل سازمان خصوصی سازی از تلاش این سازمان برای به مزایده گذاشتن قرارداد واگذاری بلوک سهام شرکت مخابرات ایران در پی فسخ آن خبر داد و گفت:
[سهام فسخ شده شرکت مخابرات ایران بزودی به مزایده گذاشته می شود/بی توجهی اعتماد مبین به معوقه و جریمه ها]


«سید جعفر سبحانی» عصر امروز (سه شنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با تایید خبر فسخ قرارداد واگذاری بلوک سهام شرکت مخابرات ایران توسط سازمان خصوصی سازی افزود: علت اصلی این مساله، پایبند نبودن خریدار به تعهدات است.
سازمان خصوصی سازی عصر امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد که در چارچوب مفاد قرارداد منعقد شده با خریدار بلوکی سهام شرکت مخابرات ایران و نظر به عدم ایفای تعهدات قرارداد یادشده از جانب خریدار این سهام و نقض مکرر این تعهدات، از حق فسخ مندرج در قرارداد یاد شده استفاده کرده است.
برپایه این اطلاعیه، برای استیفای حقوق دولت، پس از اعلام تذکرات متعدد به خریدار و اعطای مهلت کافی برای عمل به تعهدات باقیمانده و طی کردن همه مراحل لازم همچون ارسال اظهارنامه رسمی به عنوان خریدار مذکور، با توجه به مفاد قرارداد بین خریدار و فروشنده، فسخ قرارداد واگذاری توسط سازمان خصوصی سازی به خریدار اعلام شده است.
سازمان خصوصی سازی اعلام کرده که همه تشریفات قانونی نظیر اعاده سهام شرکت مخابرات ایران و مدیریت آن به دولت جمهوری اسلامی ایران برای واگذاری دوباره سهام این شرکت متعاقباً توسط سازمان خصوصی سازی و مراجع قانونی مربوط انجام خواهد شد.

** بی توجهی شرکت توسعه اعتماد مبین به معوقه ها و جریمه ها
سبحانی در این رابطه گفت: وقتی معامله ای انجام می شود، دو طرف نسبت به هم تعهداتی داشته و باید به آن پایبند باشند، اما امروز «شرکت توسعه اعتماد مبین» به عنوان خریدار بلوک 50 درصد به علاوه یک سهام شرکت مخابرات معوقه ها و جریمه های زیادی داشته و باوجود آنکهخ چندین بار فرصت به آنها داده شده و جلساتی برگزار شده بود، اما امروز سازمان خصوصی سازی را به این تصمیم مجاب کردند و فسخ قرارداد انجام شد.
سبحانی تصریح کرد: این سازمان در تلاش است در آینده نزدیک و به محض آماده شدن بلوک یاد شده، از طریق مزایده آن را واگذار کند.


** واکنش شرکت مخابرات و اعتماد مبین به اطلاعیه سازمان خصوصی سازی
در واکنش به اطلاعیه سازمان خصوصی سازی، یک مقام مطلع در شرکت مخابرات در گفت‌وگو با ایرنا مدعی شد، سازمان خصوصی‌سازی بدلیل پرداخت بخش عمده‌ای از قرارداد که حدود هشت هزار میلیارد تومان است، نمی‌تواند قرارداد واگذاری بلوک سهام شرکت مخابرات ایران به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین را فسخ کند.
به گفته وی، طبق قرارداد، سازمان خصوصی‌سازی می‌تواند سهام به میزان مبلغی که اعتماد مبین پرداخت نکرده، مثلا سه یا چهار درصد مجموع آن را بازگردانده و به دیگری واگذار کند.
یک مقام مسئول در اعتماد مبین نیز به ایرنا گفت که این شرکت 9 صبح فردا(چهارشنبه) درباره این مساله، اطلاعیه‌ای صادر می‌کند.

** روند واگذاری سهام شرکت مخابرات و واکنش مجلس شورای اسلامی
به گزارش ایرنا، با ابلاغ اصل 44 قانون اساسی سهام شرکت مخابرات ایران به عنوان یک شرکت دولتی برای فروش ارایه شد. پس از آن در تاریخ پنجم مهرماه سال 1388 افزون بر 50 درصد به علاوه یک سهم از سهام این شرکت توسط سازمان خصوصی سازی عرضه شد که شرکت توسعه اعتماد مبین در رقابت با شرکت مهر اقتصاد ایرانیان موفق به خرید آن شده بود.
براساس مصوبه اسفند ماه سال ۱۳۸۵ هیأت وزیران وقت، شرکت مخابرات ایران مشمول واگذاری به بخش خصوصی از طریق عرضه سهام آن در بورس اوراق بهادار تهران شد و در ۱۹ مرداد ۱۳۸۷، به میزان پنج درصد از سهام این شرکت، با قیمت اولیه ۱۵۰۰ ریال از طریق بورس عرضه شد. این تعداد سهام، در مدت هشت دقیقه و با ارزش سه هزار و 440 میلیارد ریال(۳۴۴ میلیارد تومان) به فروش رفت.
آذرماه سال ۱۳۸۸ در بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران، بلوک سهام پنجاه به‌علاوه یک درصدی شرکت مخابرات ایران را کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین به ارزش حدود 80 هزار میلیارد ریال خریداری کرد. در آذرماه سال ۱۳۸۹ هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی، این فروش را صوری دانست.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چک اعتماد مبین برگشت خورد

چک اعتماد مبین برگشت خورد، سازمان خصوصی سازی مخابرات را پس گرفت

http://s8.picofile.com/file/8278423842/24.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جهت اطلاع همكاران محترم سطح کشور

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود و آرزوی توفیقات روز افزون برای شما همکاران محترم از خداوند منان
همانطور که قبلا مستنداتی تثبیت بر پیگیری موضوع طرح طبقه بندی مشاغل توسط این کانون به استحضار رساندیم ، طی پیگیریهای هفته جاری علیرغم مهلت اخیر، اداره کل روابط کار وزارت امروز عنایت فرمودند مکاتبه ای به شرح ذیل با مدیریت سازمان صنعتی برای تسریع کار داشتند چرا که سازمان مدیریت در تحویل طرح مذکور در مسیری دیگر گام برداشته که این نامه جهت توضیح و توجیهی برای تحویل سریع طرح به وزارت کار که مسیر درست اجرای ماده ۵۰ می باشد صادر گردیده است.
کانون انجمنهای صنفی کارگران مخابرات

http://s9.picofile.com/file/8278318884/111.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیرامون پیگیری های طرح طبقه بندی مشاغل و چگونگی روند پیگیری

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود به محضر شما همکاران محترمی که پیرامون پیگیری های طرح طبقه بندی مشاغل و چگونگی روند پیگیری ، ابراز نگرانی می نمایید . به جهت اعتماد از پیگیری های انجام شده کانون ، گوشه ای از مستندات کارهای انجام شده را به استحضارتان می رسانیم تا بتوانیم بدینوسیله برای همکاران محترم و خانواده های رنج کشیده شان آرامش خاطری فراهم آوریم . همکاران محترم ؛ در امتداد پیگیری های حضوری و غیر حضوری مکاتبه ای کاملا مستدل و فنی و کارشناسی شده به همراه مستندات ضمیمه در تاریخ ثبت شده بر روی نامه به سازمان مدیریت صنعتی رسماً تحویل و ثبت نموده ایم تا طراح محترم در تصمیم گیری لازم مبتلا به گفته های غیر مستند کارفرما تصمیم گیری ننماید . که این نامه را جهت مشاهده به محضرتان ارائه می نماییم .
با سپاس ؛ کانون انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات خراسان رضوی


http://s8.picofile.com/file/8278300718/23.jpg

http://s8.picofile.com/file/8278300734/photo_2016_12_13_08_48_11.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مصوبات و تصمیم گیری های جلسه اخیر کانون مورخ ۹۵/۹/۱۸


بسم الله الرحمن الرحیم

مصوبات و تصمیم گیری های جلسه اخیر کانون مورخ ۹۵/۹/۱۸
با سلام و درود به محضر همکاران و طلب توفیقات روز افزون برای همه تلاش کنندگان رزق و روزی
کانون در مورخه ۱۸ آذر ۹۵ جلسه ای را با حضور اعضای هیات مدیره کانون و بازرسین و مسئولین محترم هفت انجمن خراسان تشکیل داد . در این جلسه مشکلات موجود و دستورالعملهای دبیر کانون مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت که مصوباتی را به شرح ذیل به همراه داشت:
۱- در ابتدا بحث افزایش اعضای هیات مدیره به رای گذاشته شد که متحدالقول به این مهم رای مثبت داده شد و مقرر شد در جلسه آتی فوق العاده با حضور نماینده اداره کار انجام پذیرد .
۲- موضوع انجمن کارگاهی نیز مورد بررسی قرار گرفت که موارد لازم در همان جلسه به اطلاع انجمنها رسانده شد.
۳- از آنجا که هم خراسان و هم تمامی انجمنهای کشور نسبت به عملکرد نامطلوب و نامقبول شرکت مخابرات ایران شاکی و معترض هستند و برای اجرای قانون سعی می نماید تا این قشر دلسوخته را مستهلک و بی طاقت نماید چون راه گریزی برای اجرای قانون ندارد منطبق بر قوانین دادرسی کار و هماهنگی های لازم ، کانون مصوب نمود تا تمامی انجمنها به همراه اعضایشان هرچه سریعتر به ادارات کار مراجعه و شکایت خود را پیرامون معوقات حقوق و مزایا و پایه سنوات و اجرای دستورالعمل اخیر مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون ، در ادارات کار ثبت و تحویل نمایند که این خود در این پروسه زمانی بهترین کار برای رسیدن به اجرای قانون (هدف) و فشار قانونی به همراه نتیجه مطلوب خواهد بود. لذا همکاران ، هماهنگی های لازم را با مسئولین انجمنهای خود داشته باشند. در ضمن متن دادخواست به اطلاع همه انجمنها رسانده شده است .
۴- از باب هماهنگی پیگیریها با دیگر انجمنهای کشور چنانچه همکاران ما با روند پیگیری کانون همفکر باشند ، کانون نیز حاضر به مساعدت و همکاری و تعامل می باشد . قابل ذکر است از فعالان با سابقه کشوری که به عنوان شورای هماهنگی مطرح بوده و همیشه در کنار کانون همفکر و همراه بوده اند و اکنون نیز هستند به علت این تدبیر مطلوب سپاسگزاریم .
۵- باب پیگیری امور لازم، کانون کما فی السابق مجدانه از مجاری خاص تا حصول نتیجه تلاش خواهد کرد و از آنجا که همکاران و دوستان در سطح کشور مبحث تحصن را تقاضا دارند کانون نیز راهکارهایی را مازاد بر این راهکار در زمان خود مطرح و تصمیم گیری و اجرایی خواهد کرد .
دوستان و همکاران؛ پیگیری فرد فرد شما و یا انجمنها و جمعیتی از شما در گذشته و حال از نظر این کانون مورد تحسین بوده و هیچگاه پیگیریهای انجام شده چه با دستاورد بوده یا نبوده را کانون کتمان نمی نماید بلکه توقع می رود پیگیری در مسیر صواب و هماهنگ شده باشد . قوه مقننه مصوبه بسیار مفیدی را به همراه تفسیر به ما فرزندان روستایی اهدا نموده است و قوه مجریه (وزارت کار) تمام تلاش خود را به کار گرفته و برای اجرای مصوبه مذکور هیچ کوتاهی و توقفی را نخواهد نمود . اینکه کارفرما به هر دلیلی از انجام آن استنکاف می ورزد ، به حمد ایزد منان همچون گذشته که قوه قضائیه هزینه کل بیمه ۸۸/۱۰/۲۱ تا دیماه ۹۲ را از شرکت مخابرات وصول و بیمه مزبور برای همه همکاران ایجاد شد ، آماده است تا در این قسمت از قانون نیز کار فرما را ملزم به اجرا نماید که جای هیچ شک و تردیدی نمی باشد. که چنانچه باز هم از طرف کارفرما شیطنتی صورت گیرد ما فرزندان ولایتمدار روستایی برای رساندن فریاد دادرسیمان در پایتخت به جهت دستبوسی چنانچه لازم باشد به محضر رهبر انقلاب خواهیم رسید تا آنانکه قصد دارند قانون را اجرا ننمایند رسوایشان نماییم . از باب دلسوزی توصیه می نماییم از کارشکنی و مشوش نمودن اذهان این قشر جداً خودداری فرمایید که این عمل ناصواب است .

کانون انجمنهای کارگران مراکز مخابرات و فعالان شورای هماهنگی کشورداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ابراز همدردی به همكارمان در استان همدان اقای مرادی


هوالباقی
همکار محترم جناب آقای شهرام مرادی نماینده منتخب همكاران مراکز مخابرات استان همدان
با نهایت تاسف و تاثر درگذشت عموی بزرگوارتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نماییم . برای آن سفرکرده از خداوند منان طلب مغفرت و برای بازماندگان تسلای خاطر خواهانیم .
کانون انجمنهای صنفی کارگران مخابرات
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جهت اطلاع همكاران محترم

بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و درود به محضر همکاران محترم
همانطور که از قبل مطلع هستید به دلیل عدم اجرای کامل قانون و پرداخت حقوق و مزایای منطبق بر طرح طبقه بندی مشاغل توسط کارفرما ( شرکت مخابرات ) ، کانون در صدد برآمد تا پیرامون قانون گریزی های کارفرما از قبیل حکم کارگزینی ( انعقاد قرارداد دائم و اجرای طرح طبقه بندی شغل نسبت به شرح وظایف و سواد ) و ... به صورت رسمی در کمیته طرح طبقه بندی مشاغل و اداره کل روابط کار و جبران خدمت و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، طرح دعوی و اعتراض علنی نماید که مستندات و سوابق آن قبلاً به محضر شما عزیزان ارائه گردید که خوشبختانه در مبحث صدور حکم کارگزینی متحدالقول ، قوه مقننه ( مجلس ) ، قوه مجریه ( وزارت کار ) و قوه قضائیه ( دیوان عدالت اداری ) کارفرما را مکلف به انعقاد قرارداد دائمی نمودند و در مبحث طرح طبقه بندی مشاغل با توجه به جلساتی که در محل وزارت کار با کارفرما و حوزه مدیرکل روابط کار داشتیم و کارفرما نسبت به نظر وزارت کار و خواسته کانون بی توجه بودند آن اداره کل ، مبتنی به قانون ، بحث ماده ۵۰ را در قالب اجرا آغاز نمودند که این مهم جهت تطبیق شغل و ارزیابی کار و تعیین گروه به اداره کل صنعتی فرستاده شد . در این پروسه زمانی علاوه بر مستندات و ادله ها و جدول تعیین شغل و گروه ، توسط کانون مکاتبات و مدارک دیگری به طراح اداره کل صنعتی تحویل و ارائه گردید که اقتدار خواسته کانون که وظیفه صیانت از حقوق کارگران را به عهده دارد برای طراح محترم ، معین و مشخص گردید . چرا که اگر وزارت کار و کانون با گروههای پایین غیر منطبق با شغل و سواد احراز شده موافقت می کردند نیازی نبود تا وزارت کار در صدد اجرای ماده ۵۰ برآید . پس هر فردی به عنوان داور ، قصد و نظرش بر گروههای پایین بوده و می باشد قطعا مردود است و قابل قبول وزارت کار و کانون نبوده و نمی باشد و واضح است که ماده ۵۰ به صورت جدی از طرف وزارت کار مستند به نامه ذیل که در امتداد نامه های گذشته صادر گردیده است در مسیر اجرا به صورت محرز می باشد و هرگونه شبهه رد می گردد . چنانچه دوستان و همکاران سوالی داشتند با هماهنگی سرگروه تلگرامی همدلی خراسان رضوی در ساعت مشخص آنلاین گردند تا از هر بابی پاسخگو باشیم .
التماس دعا
کانون انجمنهای صنفی کارگران مخابرات

http://s9.picofile.com/file/8278318742/110.jpg

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جهت اطلاع همكاران محترم


بنام ایزد منان

بنا به اظهار یک مقام آگاه از شرکت مخابرات ، امروز معاونت نیروی انسانی شرکت مخابرات آقای باطنی با مدیران منطقه ای استانها در زاهدان جلسه ای دارند که قرار است پیرامون کارکنان مراکز مخابرات نیز تصمیماتی گرفته شود.

کانون انجمنهای صنفی کارگران مخابراتداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ابراز همدردی

هوالباقی
همکار محترم جناب آقای صولتی
با نهایت تاثر و تاسف درگذشت مادر عزیزتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نماییم و از خداوند منان برای آن سفرکرده طلب مغفرت و برای شما بازماندگان محترم صبر جمیل خواهان و خواستاریم .
از طرف کانون انجمنهای کارگران مراکز مخابرات خراسان رضویداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ماوقع جلسه کانون و انجمنها مورخ ۹۵/۹/۶ با مدیر منطقه مخابرات خراسان رضوی و استانداری و اداره تعاون و کار ( گزارش کار کانون مبنی بر خواسته همکاران در حد نیاز )


بسمه تعالی

ماوقع جلسه کانون و انجمنها مورخ ۹۵/۹/۶ با مدیر منطقه مخابرات خراسان رضوی و استانداری و اداره تعاون و کار ( گزارش کار کانون مبنی بر خواسته همکاران در حد نیاز )
با عرض سلام و ادب و قبولی عزاداری ها و عرض تبریک و تهنیت به مناسبت حلول ماه ربیع الاول به محضر شما همکاران محترم ؛ در مورخ ۹۵/۹/۶ روز شنبه اعضای هیات مدیره کانون و روسای انجمنهای صنفی کارگران مراکز مخابرات جلسه و ملاقاتی را با جناب آقای مهندس سالاری مدیر منطقه مخابرات خراسان رضوی و دفتر سیاسی استانداری و معاونت تعاون و کار استان داشتیم که گزارش آن البته با عذرخواهی از تاخیر به خاطر شرکت در مراسم عزاداریهای پیامبر اکرم و امام مجتبی و امام رضا علیهم السلام ، خدمتتان ارائه میگردد.
 در این ملاقات ، مشکلات موجود از جمله عدم واریز حقوق کامل از تیرماه ۹۵ تاکنون و صدور احکام و تجهیز کارگاه ( تهیه سوخت فصل سرما ) و مبحث ایمنی و بهداشت کار، مستند به دستورالعملهای صادره وزارت کار به محضر مدیر محترم مخابرات و مسئولین محترم بازرسی و حراست مخابرات مطرح نمودیم و تقاضای پاسخ داشتیم . آن مدیریت ابراز داشتند مبحث تجهیز و سوخت کارگاه را قطعا انجام خواهیم داد و در همان جلسه به معاونت مالی رفع این مشکل را اعلام و ابلاغ نمودند تا انجام گردد و پیرامون دیگر مباحث ذکر شده ، دستورالعمل اجرایی مخابرات ایران را مطرح نمودند . بنابراین ما به پاسخ داده شده قانع نگردیدیم و به ایشان اعلام نمودیم چنانچه معوقات و ... پرداخت و عملی نشود قطعا جهت احقاق حق به ادارات کار ، طرح دعوی و شکایت خواهیم نمود که ایشان ابراز داشتند تا پایان هفته جاری موضوع را با تهران در میان خواهند گذاشت و پاسخ خواهند داد که هدف کانون از این جلسه هم همین بود و نیز اتمام حجت ؛ و همین موارد را با دفتر سیاسی مبنی بر مکاتبات قبل مطرح نمودیم که مدیر کل محترم دفتر سیاسی نامه ای را مکتوب به مدیریت مخابرات در همانروز ارسال نمودند که تصویر آن به محضرتان ارائه می گردد.
در جلسه با معاونت تعاون و کار استان، آن معاونت بعد از استماع گفته ها و خواسته های ما با مسئول حقوقی مخابرات تماس گرفتند و صحبتهای لازم را به ایشان انتقال دادند و تاکید داشتند چنانچه خواسته های نمایندگان قانونی این کارگران محقق نگردداز اوایل هفته جدید شکایتهای خود را در ادارات کار به ثبت خواهند رساند که متحدالقول در تماسهای تلفنی چند روز بعد از جلسه مدیریت و بازرسی و حقوقی مخابرات استان قول دادند در روز شنبه پاسخی مناسب ارائه نمایند. همکاران محترم تشریح کامل و دستورالعملهای مصوب کانون پیرامون ادامه کار ، در اختیار و اطلاع مسئولین انجمنها گذاشته شده که برای اطلاع بیشتر می توانید با مسئولین انجمنهای خود در ارتباط باشید.
و اما مواردی که فراتر از امور استان بوده و خواسته و مشکل تمامی همکاران استان و کشور می باشد و همه همکاران نگران آن موارد از جمله بحث طرح طبقه بندی مشاغل و دیوان و قانون گریزی کارفرما ( شرکت مخابرات ایران ) که توجه کامل و عملی به قانون و دستورالعملهای صادره وزارت کار نداشته ، کانون به طور جدی و دقیق با راهکارهای کاملا کارشناسی و قانونی از مجاری خاص به صورت حضوری و کتبی و تلفنی و میانبرها پیگیر بوده و می باشد تا ان شاءالله با توکل به ایزد منان و حمایت و همت همه همکاران ، همچون گذشته نتیجه مطلوب و مقبولی را دست یابد . همکاران محترم؛ قطعا خواسته ها و مطالب قانونی شما را پیگیری و صیانت خواهیم کرد و به وقت خود مستنداً به اطلاع شما همکاران محترم که همگی عضو یک خانواده می باشیم خواهیم رساند. جهت اطلاع و استحضار ، این کانون با در اختیار داشتن یک کارشناس طراح طبقه بندی مشاغل در سال قبل با ادله و مستندات موجود ، حتی متکی به حداقل ها گروه کارگران مراکز مخابرات روستایی را تعیین و تطبیق نموده و به وزارت کار و مشاور محترم سازمان مدیریت صنعتی به علاوه مستندات و مدارک قبل ، ارائه و تحویل نموده است و توضیحات و توجیهات لازم را به صورت حضوری مبنی بر دفاع از این قشر مطرح داشته است. همکاران محترم همانطور که مطلع هستید علیرغم وجود قانون و تفسیر مجلس و دستورالعمل اجرایی مدیر کل روابط کار وزارت و ... کارفرما در صدد عدم اجرای کامل بوده و به ارگانهای مختلف هم متوسل شده است که تاکنون راه به جایی نبرده و کانون برای سیاستهای جدید کارفرما نیز راهکارهایی را اندیشیده است که در مسیر انجام و دریافت نتیجه می باشد.


               التماس دعا :  کانون انجمنهای کارگران مراکز مخابرات

http://s8.picofile.com/file/8276805800/01.jpg
http://s9.picofile.com/file/8276806126/02.jpg


شکایت کانون درسال قبل مستندبه مدارک تعیین گروه

http://s9.picofile.com/file/8276806150/03.jpg
http://s8.picofile.com/file/8276806226/04.jpg

مستند احرازمدرک دیپلمداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دولت افزایش حق مسکن کارگران را ابلاغ کرد

دولت افزایش حق مسکن کارگران را ابلاغ کرد

http://s8.picofile.com/file/8276513968/09.jpg

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رحلت حضرت محمد(ص) ،شهادت امام حسن(ع)وامام رضا(ع) تسلیت باد

نتیجه تصویری برای رحلت حضرت رسول وامام حسن مجتبی

فرارسیدن ایام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غریبانه هشتمین پیشوای معصوم، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسلیت باد.

  وفات جانگداز و مظلومانه اشرف مخلوقات خاتم الأنبیاء محمد بن عبدالله(ص) در 28 صفر سال 11 هجری در سن 63 سالگی بوده است.رسول گرامی و اهل بیت وی، مظهر تامّ اسمای الهی و آیینه تمام نمای صفات جمال و جلال حقّ اند. آنان، پیشوایان بشر به سوی فضایل و ارزش های متعالی انسانی و الهی اند و آشنایی با ابعاد گوناگون شخصیت و زندگی این رهبران الهی، بهترین توشه سالکان راه حقیقت و پاکبازان طریقِ سعادت و کمال است.

  زندگی پیامبر اسلام و ائمه هدی(علیهم السلام) داستان انسان های پاک و به کمال رسیده ای است که برای هر پوینده ای، راهی هموار و مستقیم به سوی حقیقت را نشان می دهد، و زندگی پرفراز و نشیب و سراسر صلابت و جاودانگی آنان، می تواند همه ابعاد و شئون مختلف حیات انسان کامل را تأمین نماید.

  این روزها ایام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) است که بنای ستم و بیدادی را که بر فرزند آدم می‌رفت برانداخت و نوای خوش قسط و عدل را در جهان طنین‌‌افکن‌ ساخت؛ بزرگمردی که در پیشگاه انسانیت، سرود توحید سر داد. با ظهورش پابرهنگان و آنانکه اربابان بیداد به استضعافشان کشانده‌ بودند، گوهر آزادگی و حریت را در آغوش کشیدند. او از جهان رفته است اما دیری نخواهد پایید که واپسین حجت توحید بر انسان عرضه می‌گردد تا مومنان آفاق در پرتو خورشید اسلام، شاهد غروب بتان باشند. در چهاردهمین قرن از ظهور حضرت محمد مصطفی(ص) که جهان بشری پرشور و شرتر از پیش گردیده، ندای بلند توحید که از گلوی پاک آخرین پیامبر خدا برخاست هنوز در پهنه کره‌ خاکی طنین‌انداز است و امت او در روز وفاتش پیام وحدت خویش را در مأذنه‌های رفیع و شکوهمند اسلام به گوش جهانیان می‌رسانند.

  این ایام همچنین سالروز شهادت سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) در روز 28 صفر است که در روزهای طوفانی صدر اسلام همچون بازویی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد ولی نیرنگ منافقان و دشمنان اسلام که لباس دوستی دین و امارت مسلمین را به دروغ بر تن کرده بودند، از کاسه زهرآگین دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت به جهان اسلام تقدیم شد.

  همچنین در ایام غمبارِ سالگرد شهادت غریبانه و مظلومانه امام علی بن موسی الرضا(ع)، آن امام همام را اینگونه خطاب قرار می‌دهیم که ای امامِ غریب! ای قبله‌یِ آمالِ مشتاقان خوشنودی و رضا! هنگامی که نقشِ گنبدِ پر نورِ تو در پرده‌یِ چشمانمان می‌افتد، آمیزه‌ای از احساس تعالی و شکوه در قلب‌‌هایمان می‌نشیند. نقشی که محبت و دوستیِ تو را پیوسته در رگانمان به دوردست‌ترین منافذِ جسم و جان می‌رساند و حاصل این پیوند چیزی نیست جز فروزان‌تر شدن ِآتشِ عشقِ ولایتِ تو که به مثابه‌ی میراثی پرارج در سینه‌هایمان جاوید شده ‌است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فیش حقوقی آبان 95 جهت اطلاع همكاران 1395/09/01


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic