اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

ماوقع پیگیری های امروز شورای هماهنگی کشوری

با عرض سلام و ادب به محضر همکاران محترم و با درود و صلوات بر پیامبر خاتم 
به استحضار می رساند شورای هماهنگی کشور امروز ابتدا به وزارت کار نزد مدیرکل روابط کار و جبران خدمت مراجعه نمودند و طی جلسه ای با ایشان موارد مربوط به دیوان و مباحث مربوط به دفاع حقوقی وزارت کار در دیوان را مطرح نمودند که به شکر خداوند منان ابراز داشتند تمام قد و کاملا منطبق بر قوانین با لایحه های پرمحتوا از دستورالعملهای صادره ی این وزارت در هیات عمومی دیوان دفاع خواهیم کرد و نسبت به شکایت مخابرات هیچ نگرانی نداریم و وظیفه دفاع از بخشنامه های صادره را داریم . سپس با مراجعه به دیوان و طی پیگیری امروز مشخص گردید روز گذشته پرونده ی تعارضی مربوط به کارگزاران در هیات عمومی مطرح گردیده که برای کارشناسی بیشتر به هیات تخصصی دیوان ارجاع گردید . این پرونده مربوط به احراز رابطه کارگری می باشد . پرونده مربوط به ابطال دستورالعمل ۱۴۱۷۲۸ که از طرف مخابرات طرح شکایت شده بود کماکان در هیات تخصصی دیوان در نوبت رسیدگی ست و طبق نظر کارشناسان تلویحا در اواخر فروردین سال آینده در هیات تخصصی بررسی و اعلام نظر خواهد شد . پرونده مربوط به نامه ۱۲۸۱۱۸ (شمول طرح طبقه بندی مشاغل) که باز هم از طرف مخابرات در دیوان طرح شکایت شده بود توسط کارشناسان ریاست دیوان بررسی می گردد و به زودی نسبت به چگونگی ادامه کار گزارش خواهد شد یا به هیات عمومی ارجاع و یا شکایت مخابرات مسترد خواهد شد . و اما همانطور که مستحضرید قرار بود جلسه ای با مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تشکیل گردد از آنجا که طبق گفته خود مدیرعامل مخابرات ایران شخص ایشان در جلسه حضور نخواهند یافت این مهم مورد اختلاف نظر همکاران در تهران قرار گرفت و نظر بر این شد اگر قرار باشد مدیران ارشد و تام الاختیار مخابرات حضور نیابند چگونه ممکن است مشکلات عمده این قشر مرتفع گردد ؟! توضیحات بیشتر متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد . 
با تقدیم احترام ؛ شورای هماهنگی کشورداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

صدور رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر شکایت کانون

با نام و یاد خدا و با درود و صلوات بر پیامبر خاتم و خاندان مطهرش و با سلام و عرض ادب به محضر همکاران ارجمند
از آنجا که در سال ۹۴ مدیر کل محترم روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون بعد از مصوبه مجلس (ماده ۸۳) اقدام به صدور نامه هایی پیرامون اجرای قانون مذکور به شماره های ۲۲۱۶۳۷ مورخ ۹۴/۱۱/۱۷ و ۲۳۱۶۸۶ مورخ ۹۴/۱۱/۲۹ نمودند که این مکاتبات برخی از کارگران مخابرات روستایی را از شمول ماده ۸۳ محروم می نمود ، کانون انجمنهای کارگران مراکز مخابرات خراسان رضوی بر حسب وظیفه ی صیانت از حقوق کارگر ، بر علیه بخشنامه های صادره فوق الذکر در دیوان عدالت اداری طرح دعوی نمود . به شکرانه ایزد منان هیات عمومی در خصوص این خواسته کانون اقدام به صدور رای نمود و با توجه به اینکه رای صادره به محضر مشاورین و وکلای کانون و نیز هیات مدیره کانون ارائه گردید ، نظر بر این است با توجه به اینکه خواسته کانون به استناد بخشنامه ۱۴۱۷۲۸ مورخ ۹۶/۸/۱ رد گردیده ، خوشبختانه این دلیل رد خواسته ی کانون از سوی هیات عمومی دیوان تایید ضمنی دستورالعمل مذکور (۱۴۱۷۲۸) می باشد که این موضوع نوید بر تصمیم گیری هیات عمومی در مورد دستورالعملی است که قبلا مورد تایید و وثوق این هیات قرار گرفته است . امید است ان شاءالله هیات عمومی برای مبحث قرارداد دائم اقدامات مطلوبی انجام دهد . قابل ذکر است خواسته ی کانون مفاد دستورالعمل ۱۴۱۷۲۸ است که مورد تایید هیات عمومی دیوان قرار گرفته است :
۱-  الزام شرکت مخابرات به انعقاد قرارداد دائم با کارگران مراکز مخابرات روستایی مطابق ماده ۸۳
۲-  شمول کلیه کارگزارانی که قبل و هنگام ابلاغ قانون (۹۳/۱۲/۴) طرف قرارداد شرکت مخابرات بوده اند
۳-  شمول کارگزاران مراکز روستایی که تبدیل به شهر شده اند
با تقدیم احترام ؛ کانون انجمنهای خراسان رضوی

http://s8.picofile.com/file/8321043118/photo_2018_03_06_10_52_15.jpg

http://s9.picofile.com/file/8321043134/photo_2018_03_06_10_52_32.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پاسخ به پرسش همکاران در مورد انصراف شرکت مخابرات از شکایت خود و تبعات آن

با یاد و نام خداوند یکتا و با عرض سلام و ادب 
از آنجا که بعد از گزارش پیگیری اخیر ، همکاران زیادی پیرامون موضوع انصراف شرکت مخابرات از شکایت خود از هیات تخصصی دیوان عدالت اداری سوال می نمایند به اطلاع شما می رسانیم در هم اندیشی مجموعه همکاران در روز یکشنبه و نیز مشاوره با وکلای متعدد حقوقی و برداشت های خودمان به نتایج ذیل رسیدیم :
وکیل شرکت مخابرات خراسان رضوی خانم نجمه حیدری که در مورخ ۹۵/۱۲/۱۴ نسبت به ابطال بخشنامه ۱۴۱۷۲۸ وزارت کار و صدور دستور توقف موقت در شعبه ۳۷ دیوان طرح دعوی و ثبت دادخواست نموده بود که صدور رای به رد خواسته وکیل مخابرات خراسان رضوی منجر شده بود اکنون در تاریخ ۹۶/۱۰/۶ از محل هیات تخصصی دیوان عدالت (هیات عمومی) انصراف از شکایت را ثبت نموده است . طبق مشاوره های مطرح شده قطعا هیات عمومی نسبت به این پرونده اقدام به صدور رای و ابلاغ رونوشت به شعبه مربوطه را انجام خواهد داد . اما از آنجا که شرکت مخابرات ایران با وکالت آقای بهروز لامعی حسن کیا مجدد همین خواسته واحد (ابطال بخشنامه ۱۴۱۷۲۸ وزارت کار و دستور توقف موقت) را در دیوان مطرح داشته که در تاریخ ۹۶/۸/۶ شعبه ۶۲ دیوان اقدام به صدور دستور توقف موقت بدلیل خواسته وکیل مخابرات ایران نموده است و آنگاه که وکیل کارگزاران مراکز مخابرات خراسان رضوی آقای دکتر گوهریان و نیز کانون و انجمنهای صنفی این استان اعتراض و ورود ثالث نسبت به دستور توقف موقت شعبه ۶۲ نمودند این شعبه ضمن اعلام عدم صلاحیت رسیدگی ، شایستگی هیات عمومی را صدور رای نمود و پرونده مربوطه را به هیات عمومی فرستاد . علیرغم آنکه در پیگیری های اخیر تلاش نمودیم پرونده های مطرح شده مربوط به جامعه کارگزاران در هیات عمومی را کشف نماییم فقط دو پرونده یکی مربوط به طرح طبقه بندی مشاغل که در حوزه ی ریاست تحت بررسی می باشد و دیگری همان پرونده مربوط به قرارداد دائم (۱۴۱۷۲۸) که شاکی (مخابرات) انصراف خود را اعلام نموده بود پیدا شد که به نظر می رسد برای آنکه شرکت مخابرات بتواند خواسته واحد در دو شعبه مطرح شده خود را سامان دهد شاکی (وکیل مخابرات خراسان رضوی) شکایت خود را پس گرفته تا شاید وکیل مخابرات ایران که از طریق شعبه ۶۲ به هیات عمومی فرستاده شده بصورت وسیع تر و کلی تر در هیات عمومی پیگیری نماید که این موضوع هم در دو روز اخیر رصد شده است به محض اطلاع کافی شما همکاران ارجمند را مطلع خواهیم نمود . قطعا از پیگیری های کارشناسی و حقوقی در دیوان علیرغم عملکرد اخیر مخابرات دست نخواهیم کشید و بلکه جدی تر و با دید بازتر تدابیر جدید مخابرات را پیگیر خواهیم شد تا مفری برای این کارفرمای مستنکف باقی نماند . قابل ذکر است چنانچه انصراف وکیل مخابرات خراسان رضوی از حوزه هیات عمومی منجر به صدور دستورالعمل شود قطعا بر خواسته واحد شعبه ۶۲ نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت .
با احترام ؛ شورای هماهنگی و کانونداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ماوقع پیگیری های اخیر و مصوبات مجمع کارگران مراکز مخابرات کشور

با یاد و نام خداوند یکتا و با درود و صلوات بر پیامبر خاتم و خاندان مطهرش و با عرض سلام و ادب و احترام به محضر همکاران ارجمند و خوانندگان محترم 
به شکرانه ایزد منان در مورد پیگیری روز شنبه مورخ ۹۶/۱۲/۵ موارد زیر را به محضرتان معروض میداریم :
۱/۱ - با مراجعه ای که به دیوان عدالت اداری داشتیم و نسبت به پرونده های مفتوح در دیوان باب قرارداد دائم و طرح طبقه بندی مشاغل ، محرز گردید تاکنون در هیات عمومی رایی صادر نگردیده و پرونده مربوط به بخشنامه ۱۴۱۷۲۸ (مبحث قرارداد دائم) به هیات تخصصی دیوان ارجاع شده بود که بعد از پیگیری های مکرر آذر و دیماه و ورود شخص ثالث های متعدد و تاثیر پذیر ، دیوان توجه خاصی به دو پرونده مذکور داشته است . نکته مهم اینکه هیات تخصصی دیوان ابراز داشتند شرکت مخابرات با وکالت خانم نجمه حیدری در مورخ ۹۶/۱۰/۶ شکایت خود را پس گرفته و در خصوص بخشنامه ۱۴۱۷۲۸ انصراف خود را ثبت دفتر هیات تخصصی دیوان نموده که در پیگیری های بعمل آمده تثبیت این موضوع مشخص گردید و به جهت امور محوله پرونده به مسئول مربوطه مسترد گردیده . ایشان ابراز داشتند به زودی در قالب نامه و یا صدور رای موضوع را به شعبات مربوطه که صدور رای و دستور توقف موقت نموده اند ابلاغ خواهیم نمود . این هیات برگزاری جلسه رسیدگی مربوط به موضوع کارکنان مخابرات روستایی را رد نمودند . قابل ذکر است این حرکت مخابرات در دیوان به اطلاع حوزه مدیر کل روابط کار و جبران خدمت نیز رسانده شد . این موضوع بصورت کارشناسی بررسی و پیگیری خواهد شد و متعاقبا توضیحات کامل تری ارائه خواهیم نمود .
۱/۲ - و اما مبحث طرح طبقه بندی مشاغل مربوط به بخشنامه ۱۲۸۱۱۸ توسط شعبه ۶۲ با توجه به ورود ثالث بیش از ۷۰۰ نفر و نیز دادخواست وکالت دکتر گوهریان به هیات عمومی ارسال شده بود . با توجه به مکاتبات کانون پیرامون وقت ملاقات با ریاست دیوان و تسریع نوبت رسیدگی و نیز نامه دادستان استان خراسان رضوی به ریاست دیوان مجاب گردیده بود تا این پرونده بهمراه لایحه تنظیمی و ثبت شده کانون در دیوان بعهده ریاست دیوان در ۹۶/۱۱/۷ جهت بررسی و تصمیم گیری از هیات عمومی به حوزه ریاست ارجاع گردد که در این خصوص نیز توضیحات و مستنداتی به محضر کارشناس پرونده ارائه و تحویل گردید و نیز مقرر شد مبنی بر نامه دادستان خراسان رضوی و درخواست کانون تقاضای ملاقات به زودی اجابت گردد و بعد از بررسی های ویژه ریاست محترم دیوان در خصوص پرونده مذکور ابراز نظر نمایند .
۲- پیگیری های لازم بابت تشکیل انجمنهای کارگری در حوزه مدیرکل تشکلات کارفرمایی نیز انجام پذیرفت و موفق شدیم با مدیرکل سازمان کارگری و کارفرمایی وزارت جلسه ای داشته باشیم . در این جلسه مدیرکل محترم ابراز داشتند ادارات کار استانها مکلفند اجازه تشکیل انجمنهای کارگری مخابرات را در استانها صادر نمایند چرا که تاکنون مستندات کافی از طرف شرکت مخابرات به این وزارتخانه تحویل نگردیده است و مازاد بر آن از آنجا که شرکت مخابرات ایران کارگاههای متعددی در استانها و شهرستانهای کشور تحت عنوان مخابرات دارد بعنوان یک کارگاه واحد محسوب نمی شود . بهمین سبب از مراجع ذی صلاح بحث شرکت مخابرات نسبت به یک کارگاه واحد مورد سوال قرار گرفته که معمولا و مبنی بر قانون ، معقول آنست که در هر استان یک انجمن کارگاهی تشکیل گردد و چنانچه مخابرات ایران مایل و متقاضی باشد در راس این انجمنها یک کانون تشکیل دهد که آنهم بایستی با تقاضای کارگران باشد نه کارفرما که این موضوع در مکاتبه ۹۶/۱۰/۳ مدیرکل تشکلات کارگری و کارفرمایی به مخابرات خراسان رضوی دستور گردیده است و قرار است مجدد نیز نظر کارشناسی وزارت به ادارات کار استانها اعلام گردد .
روز یکشنبه مورخ ۹۶/۱۲/۶ انجمنها و تشکلات قانونی سطح کشور و تعدادی از نمایندگان استانی کشور از ۱۵ استان پس از مراجعه به مجلس و ملاقات با آقای مهندس سبحانی فر و مطرح نمودن مشکلات ، جهت برگزاری جلسه هم اندیشی و همفکری و تشکیل شورای کشوری کارگران مراکز مخابرات کشور در محل اتاق کنفرانس خانه کارگر حضور یافتند . جلسه با تلاوت کلام الهی آغاز گردید و پس از خیر مقدم گویی توسط دبیر کانون به محضر همکاران ، دستور جلسه به استماع حاضرین رسانده شد و سپس کارهای انجام شده توسط کانون بهمراه مستندات در قالب یک کلیپ برای همکاران ارجمند به نمایش گذاشته شد . همچنین بنا به دعوت قبلی ، جناب آقای محجوب نماینده محترم مردم تهران و رئیس فراکسیون کارگری مجلس در جمع همکاران حاضر در جلسه حضور یافتند . پس از عرض سلام و خیر مقدم اتفاقات دیوان به استحضارشان رسانده شد و ایشان نیز رهنمودهایی را مطرح نمودند . 
در امتداد جلسه ، ۱۸ انجمن کشوری و ۴ نماینده استانی و کانون به توافق رسیدند تا شورای هماهنگی کشوری تشکیل گردد . آنگاه رئیس کانون اساسنامه شورای هماهنگی را قرائت نمودند . در انتها از مجموع افراد مجمع شورای هماهنگی که ۲۲ نفر شرایط حضور در مجمع را داشتند ، ۱۲ نفر کاندید هیات مدیره شورای کشوری گردیدند و بعد از رای گیری قانونی ، ۹ نفر بعنوان اعضای اصلی هیات مدیره و ۲ نفر بعنوان علی البدل و ۲ نفر بعنوان بازرس انتخاب شدند . منتخبین (هیات مدیره شورای هماهنگی کشوری) بلافاصله جلسه ای تشکیل دادند و نسبت به انتخاب دبیر اقدام و در مورد چگونگی پیگیری ها نظرات خود را مطرح نمودند . صورتجلسه انتخابات به رویت شما عزیزان رسانده خواهد شد .
از تمام همکاران ارجمندی که در این جلسه حضور یافتند و بویژه از نمایندگان محترم مجلس ، آقایان محجوب و سبحانی فر تقدیر و تشکر می نماییم . 
با احترام ؛ شورای هماهنگی کشور 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic